Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

10 КАЗОК ПРО ЗГВАЛТУВАННЯ

КАЗКА ПЕРША: ҐВАЛТУЮТЬ ТІЛЬКИ ВНОЧІ Й У ТЕМНИХ ПРОВУЛКАХ.

— Однозначно — ні. Дуже часто це відбувається у парках, скверах, парадних, машинах, ліфтах. Час доби також нічого не важить. Звичайно, коли дівчина опиняється одна в темному провулку, та ще й увечері, вона частково наражається на небезпеку. Адже ми не знаємо, що нас очікує там, тому не можемо увімкнути усі свої захисні механізми. І однаково, хто опинився в цьому самому провулку — хлопець чи дівчина. Напасти можуть на будь-кого.

КАЗКА ДРУГА: ЗҐВАЛТУВАТИ МОЖЕ ТІЛЬКИ МАЛОЗНАЙОМА ЧИ ЗОВСІМ НЕЗНАЙОМА ЛЮДИНА.

— Дуже часто ґвалтують людей, що добре знайомі. Наприклад, така ситуація: вечірка, молодь відривається під яку-небудь суперсучасну музику, всім весело. Але молодим людям цього мало. Їх тягне на подвиги і пригоди, особливо коли вони до того ж перебувають під впливом біостимуляторів. А поруч саме танцює симпатична дівчина, що, можливо, теж трохи сп’яніла від алкоголю і веселощів. Отож вона згодом і стає жертвою хтивості. Тому сказати, хто частіше може зґвалтувати — незнайомець чи давній друг — дуже важко. Все залежить від ситуації.

КАЗКА ТРЕТЯ: МІЖ РОДИЧАМИ ЗҐВАЛТУВАННЯ НЕМОЖЛИВЕ.

— Трапляються випадки, коли батько зґвалтував двох своїх дочок. Жахливо те, що всі родичі, навіть матір, про це знали, але в родині на цій темі стояло табу. Відомі також випадки зґвалтування братом, вітчимом. Але проблема в іншому. Найчастіше, якщо жінку зґвалтував родич, у 90 відсотках випадків про це ніхто не дізнається.
— По-перше, це ганьба з погляду моралі. По-друге, жінка чи дівчина чудово розуміє, що коли вона подасть заяву до міліції про зґвалтування на свого батька, який є годувальником родини чи має високе становище в суспільстві, то родина розпадеться. І під уламками цього краху опиниться й сама дівчина.

КАЗКА ЧЕТВЕРТА: ЖІНКИ ТЕЖ БУВАЮТЬ ҐВАЛТІВНИКАМИ.

— Якщо говорити тільки про фізичне насильство, то таке трапляється зрідка. Інша річ — психологічне. Але навіть тут не можна сказати достеменно, хто виступає в ролі ґвалтівника частіше. Отут, найімовірніше, — повна рівність.

КАЗКА П’ЯТА: ҐВАЛТІВНИК ЗАЗДАЛЕГІДЬ ОБИРАЄ ЖЕРТВУ.

— Дуже рідко. Якщо, звісно, у ґвалтівника немає якихось елементів маніакальності. Тобто якщо він не обирає свою жертву за певними ознаками. Наприклад, темне волосся, блакитні очі, шрам... Якщо в ґвалтівника такий підхід, тоді можна говорити, що він вибирає жертву заздалегідь, довго вистежує її, "проводжає" вранці на роботу, а ввечері — додому. Але найчастіше все відбувається випадково і зненацька.

КАЗКА ШОСТА: НАСИЛЬСТВО — ЦЕ ХВОРОБА.

— Кожен ґвалтівник має свої мотиви. Ми звикли поділяти людей на "нормальних" і "ненормальних". На благополучних і на тих, яким не пощастило, кого життя неабияк пошарпало. Найчастіше думаємо, що ґвалтівниками стають люди з нижчих верств. Однак за статистикою "під укіс" ідуть зазвичай саме благополучні громадяни.

КАЗКА СЬОМА: ДІВЧАТА САМІ ПРОВОКУЮТЬ ҐВАЛТІВНИКА.

— Таку думку доводиться чути дуже часто. І не можна з нею однозначно погодитися чи категорично спростувати. Для прикладу така ситуація. Дівчина опиняється в компанії молодих людей. Не обходиться без алкоголю, і молодь раптом тягне на подвиги. Можливо, усе відбувається за обопільним бажанням. А вранці у міліції — заява про зґвалтування.

КАЗКА ВОСЬМА: ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО НЕ ТАКЕ БОЛЮЧЕ, ЯК ПСИХОЛОГІЧНЕ.

— Якщо це жорстоке зґвалтування, то ми можемо говорити про різні фізичні травми. Згодом вони гояться, але от душевну рану не завжди вдається вилікувати. До речі, психологічна травма може запустити механізм психічних змін. Тож психологічне насильство болісніше.

КАЗКА ДЕВ’ЯТА: ПРИМУС ПІДЛЕГЛОГО ДО СЕКСУ — ТЕЖ ЗҐВАЛТУВАННЯ.

— Звичайно. Напевно, ви чули, що бувають зґвалтування між чоловіком і жінкою. Коли "постіль" розглядають як виконання подружніх обов’язків. У такому разі жертва також може подати заяву про зґвалтування.

КАЗКА ДЕСЯТА: ПІСЛЯ ЗҐВАЛТУВАННЯ НЕНАВИСТЬ І ЖАДОБА ПОМСТИ ПЕРЕСЛІДУЮТЬ УСЕ ЖИТТЯ.

— Не завжди. Велика частина потерпілих втрачає впевненість у собі. Тобто самооцінка знижується і людина стає ще слабшою, аніж раніше. Є такий термін — "втиснений в асфальт". Приблизно так можна описати стан жертви. І не обов’язково після трагедії з’являється бажання мститися усім поспіль. Трапляється, що жінка починає вести зовсім безладний спосіб життя. До такої поведінки призвела пихотравма. І без втручання фахівців перебороти її дуже важко.

*
Нагору