Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Кохання в офісі заважає кар’єрі

Але іноді на роботі знаходять свою «половинку»…

Cтріли Амура застають людей зненацька, не обираючи підходящого місця. Часто вогонь кохання спалахує на роботі, адже саме тут ми проводимо значну частину свого життя. Розвиток службового роману яскраво змальований в однойменному фільмі Ельдара Рязанова. Але не всі стосунки завершуються сімейною ідилією…

Свій єдиний у житті службовий роман 35-річна бухгалтер Оксана згадує зі сльозами на очах. Після розлучення вона сама виховувала маленького сина й про те, щоб починати нові стосунки, навіть не думала. Але на корпоративній вечірці, присвяченій Новому року, з нею почав загравати колега з сусіднього відділу. Оксана ніколи не звертала на нього уваги, але Сергій виявився справжнім джентльменом: галантно наливав шампанське, замовляв для неї романтичні мелодії, запрошував до танцю, нашіптував вишукані компліменти… І жінка здалася – вона вирішила, що напередодні казкового свята доля вирішила піднести їй несподіваний сюрприз. Після корпоративу послідували пристрасні поцілунки й освідчення у коханні: Оксана остаточно переконалася, що нарешті зустріла чоловіка своєї мрії. Протягом свят вона мов на крилах літала: вже уявляла собі весілля, сімейні будні, спільні відпустки на морському узбережжі. Ледь дочекалася, поки настане час виходити на роботу, відразу побігла в сусідній відділ, натомість Сергій холодно привітався крізь зуби та відвернувся. Оксана зробила висновок, що на роботі можливі лише легкі інтрижки, але у жодному разі не серйозні стосунки й з тих пір живе за принципом: «Колеги – не чоловіки!».

28-річний системний адміністратор Ілля розпочав службовий роман, поки його дружина перебувала в декретній відпустці. Каже, що жінку постійно бачив у домашньому халаті, без косметики, з дитиною на руках, тому гламурна дівчина Таня, яка прийшла працювати до них на фірму, асоціювалася у нього з романтикою та святом. За словами Іллі, найбільше задоволення від їхніх стосунків отримали колеги. Основну частину колективу становили жінки, особливих подій на фірмі не було, тож працівниці з радістю пліткували, стежили за розвитком роману, шпигували за парочкою в коридорах та в курилці. Усе припинилося після першої ж спільно проведеної ночі: Ілля втратив інтерес до Тані, повернувся до дружини. Через місяць дівчина звільнилася: не витримала косих поглядів та перешіптування за спиною. Тепер Іллю найбільше непокоїть те, що дружина віддала сина в дитячий садок і збирається йти працювати до нього на фірму.

65-річна Галина, яка все життя пропрацювала в обкомі профспілок, вважає, що службові романи – позитивне явище, яке благотворно впливає як на якість роботи, так і на самих працівників. Жінка часто їздила у відрядження й майже в кожному місті мала прихильників та об’єкти симпатії: це було для неї стимулом гарно виглядати та більше часу проводити на робочому місці. Кілька разів у неї зав’язувалися серйозні стосунки з колегами, які надихали жінку на нові злети, підштовхували до вищих кар’єрних сходинок. Згодом пані Галина вийшла заміж за чоловіка, з яким п’ять років просиділа в одному кабінеті. Каже, що працюючи разом з людиною, бачиш її у всій красі: обираючи партнера на робочому місці, помилитися важко.

За словами психолога Валерія Бесараба, близькі стосунки між колегами заборонені в установах більшості країн світу. Любовні інтриги в стінах офісу не залишають можливості повноцінно працювати. Психологія управління говорить про те, що ділові стосунки не варто «розбавляти» романтикою. Особливо небезпечний зв’язок між керівництвом та підлеглими – через них може зазнати змін ціла структура. Не варто вважати, що на робочому місці людина показує своє справжнє обличчя – дізнатися про сутність «половинки» можливо лише через 5-6 років сімейного життя. Ймовірність роману на робочому місці залежить від життєвих пріоритетів працівника: у когось на першому місці кар’єра, в іншого – стосунки з протилежною статтю.

На думку психолога Олени Приходи, якщо роман зав’язується між неодруженими колегами, він може завершитися міцним шлюбом.

Якщо пристрасть спалахнула між начальником та підлеглим, варто бути насторожі: можливо, коханця утримує біля вас не особиста симпатія, а те, що ви маєте владу, можете просунути його кар’єрними сходами… Слід пам’ятати, що не лише працівники використовують керівників: трапляються й протилежні випадки.

За даними дослідницького центру порталу Superjob, 55% роботодавців вважають, що службові романи заважають виконанню посадових обов’язків. 13% з них переконані, що це не впливає на робочий процес, і на думку 12% кохання навіть допомагає.

43% працівників ставляться до робочих інтриг негативно, 23% – байдуже й 12% – позитивно.

63% роботодавців не реагують на любовні зв’язки підлеглих, 4% роблять догани, 6% заявили про готовність звільнити закоханих, а 12% радіють за них.

59% працівників ставляться до службових романів колег байдуже, а 19% реагують негативно.

Вступали у близькі стосунки зі співробітниками 39% опитаних. 20% з них стверджують, що колеги виявляли допитливість та ставилися до роману з гумором, а 73% закоханих зізналися, що товариші по роботі на їхнє щастя не реагували.

Чоловіків та жінок, які працюють з великою кількістю представників протилежної статі, «половинки» часто ревнують до колег: мовляв, є ймовірність завести інтрижку. З допомогою регулярних сцен ревнощів один з подружжя немов подає ідею: той, кого несправедливо звинувачують у походах наліво, врешті-решт вирішує зробити це, аби не страждати даремно. Дружинам, які знають, що їхні чоловіки – такі собі «дамські угодники», не варто забороняти коханим виявляти знаки уваги стосовно жінок у колективі. Головне, щоб благовірний дарував квіти та говорив компліменти всім колегам чарівної статі, а не одній з них: чим більше жінок у колективі – тим менша ймовірність зради.

Лариса ПОПРОЦЬКА

*
Нагору