Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Освідчення в коханні у різних народів

У всіх народів вираз симпатії відбувається по-різному, але завжди дуже ніжно і щиро.

Найпростіший спосіб познайомитися існує в невеликому німецькому містечку ЕнцклостЕрле. Тут всюди жителі і гості містечка можуть купити особливі значки, які допомагають без зайвих слів придбати необхідні зв’язки. Якщо на грудях людини червоний значок — він шукає задушевного співрозмовника, зелений — потрібен партнер для шахової гри, блакитний — для гри в карти. За допомогою значків можна просто знайти людину, з якою ти хотів би познайомитися або навіть заявити про бажання вступити в шлюб.

У селищах корінних австралійців закоханий одягає на голову «чілара» — пов’язку з шкірки опосума, натерту корою евкаліпта, а до пояса прив’язує «лонка-лонка» — особливу прикрасу з мушлів. У такому вбранні юнак намагається якомога частіше попадатися на очі своїй обраниці, причому мовчки!

У багатьох африканських народів любовним визнанням є пропозиція поїсти разом з одного посуду. І нічого не треба говорити про любов — так заведено ще далекими предками.

Молодь народності турегов — синешкірих кочових племен спекотної пустелі Сахари — вечорами зазвичай збирається біля багаття старійшини. Тихо звучать на п’ять ладів пісні. За звичаєм любовного обряду юнак тримає долоню обраниці в своїх руках, і якщо та не забирає руки, значить, не відкидає його. А ось поцілунків туареги не відають: на знак ніжності та ласки вони притискаються носами.

Конголезець подає улюбленої смажену курку зі словами: «Вона убита моєю рукою». У відповідь дівчина дарує йому колоски маїсу: «Вони мною посаджені, вирощені і зірвані».

Лицар племені тобо в Південній Америці довго танцює у хижі коханої, акомпануючи собі на дерев’яному барабані.

А в племені мавайанів дівчині належить самій зробити перший крок. Вона приходить в поле, де працює її улюблений, і починає допомагати йому. Це і є визнання.

У Новій Зеландії юнак з племені маорі замість визнання в любові просто безмовно подає своїй подрузі мотузку з вузлами. Якщо ж у нього є суперник, то обидва підходять до предмета своїх мрій і починають тягнути дівчину за руки в різні боки. Хто перетягне, у того почуття міцніше і вірніше.

Житель Нової Гвінеї підходить до коханої дівчини і мовчки гладить її по щоці пласким шматочком дерева, на зворотному боці якого — «магічної сили орнамент», виконаний його власною рукою.

Вирази симпатії в різних областях Іспанії є зовсім різними. У Естремадура хлопець до сих пір, викликаючи дівчину на побачення й ідучи від неї, воркує, як голуб. Мурсійські женихи видають звуки, схожі на іржання, а в Кантабрії вітають улюблену високим гортанним криком. О 9 годині вечора, коли дівчата зазвичай виходять до своїх коханих, на вулиці від пронизливих криків хоч вуха затикай.


*
Нагору