Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Природа кохання

Любов і потяг до партнера мають гормонально-хімічну природу. Звичайно, біохімічний чинник не виключає чисто психологічних мотивів. Але, на думку багатьох дослідників, при виникненні взаємної симпатії велику роль грає запах партнерів. Досліди показали, що жінка, як правило, орієнтується на того, чий запах нагадує їй власного батька, але в той же час не зовсім йому ідентичний.

Вона несвідомо хоче, щоб чоловік був схожий на батька, але розуміє, що батько не може стати її партнером. Нерідко жінок приваблює запах інших її родичів — дядька або двоюрідного брата, наприклад. «Родинний» запах в свідомості жінки асоціюється з безпечністю, захищеністю.

Жінка зазвичай вибирає в чоловіки того, хто схожий на її батька, а чоловік — ту, яка нагадує його матір. Останнім часом вчені і психологи прийшли до висновку, що ми вибираємо партнерів зовсім не випадково. У основі вибору лежить перш за все… генетичний код!

Втім, для швидкоплинних захоплень це не грає ніякої ролі. Чули коли-небудь вислів: «Люблять красивих — одружуються на порядних»? Еталоном порядності й інших позитивних якостей для нас найчастіше є мати або батько — нехай навіть на несвідомому рівні. Тому той, з ким ми вирішимо зв’язати своє життя, повинен володіти якимсь обов’язковим набором якостей, властивих нашим батькам.

Нам зазвичай подобається один тип чоловіків або жінок. Як стверджує американський антрополог Девід Брусе, члени однієї і тієї ж сім’ї впродовж декількох поколінь нерідко вибирають собі в супутники життя чоловіків і жінок, багато в чому схожих один на одного. Річ у тому, що людина, як правило, успадковує риси вдачі, переваги і пристрасті когось зі своїх предків. Тому, скажімо, внукові можуть подобатися дівчата, чимось нагадуючи бабусю, адже саме її колись вибрав дідусь!

Деякі екстрасенси і парапсихологи пропонують Вам скласти портрет передбачуваного жениха або нареченої, відштовхуючись від вашої власної зовнішності або кольору ваших очей. Можна поступити простіше — загляньте в родинний альбом і вивчіть зовнішність ваших дідусів або бабусь.

***

Голландським ученим вдалося простежити залежність між мірою забезпеченості жінки і статтю її потомства: у фінансово спроможних пані частіше народжуються хлопчики, причому ця кореляція тим сильніша, чим гірше загальні умови життя в даному суспільстві, пише The Daily Mail. Основою для дослідження послужила база даних, в якій зібрані відомості про 95 тис. матерів з Руанди.

Відповідно до еволюційної теорії, за хороших життєвих умов у жінки більше шансів передати свої гени майбутнім поколінням через потомство чоловічої статі, оскільки воно, швидше за все, буде здоровим і зможе перемогти в боротьбі за виживання. Якщо ж матеріальні умови залишають бажати кращого, жінці, з погляду природного відбору, вигідніше привести у світ дівчинку, якій не доведеться брати участь в змаганні з собі подібними, пояснює таблоїд.

*
Нагору