Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Стервозність — ознака готовності до сексу

Канадські вчені з’ясували, що жінки по-різному оцінюють людей у різні періоди менструального циклу. У той період циклу, коли жінка найбільш здатна до запліднення, її відношення до інших жінок стає більш критичним і навіть агресивним.

Дотепер вважалося, що у суперництві з приводу представників протилежної статі беруть участь в основному лише чоловіки. Але, як з’ясували вчені Торонтського університету, ті ж моделі конкурентної поведінки притаманні й жінкам. У дослідженні канадських учених взяли участь 57 молодих жінок студентського віку. Усі вони за умовами експерименту повинні були оцінити зовнішність людей, зображених на фотографіях. У якості моделей оцінки виступило 35 жінок і 30 чоловіків. Для додання експерименту більшої чистоти організатори навмисно одягли всіх моделей в однакові чорні костюми. Крім того, щоб уникнути додаткового перекручування, ніхто з моделей не міг носити прикраси. Ніхто з зображених на фотографіях людей не міг посміхатися, тобто вираження облич моделей мало залишатися максимально нейтральним. З’ясувалося, що з 12-го по 21-й день циклу жінки схильні недооцінювати зовнішність потенційних суперниць.

Крім того, у період овуляції відношення жінок змінюється не лише до представниць слабкої статі, але й до чоловіків. Велику частину часу місячного циклу жінка віддає перевагу чоловікам турботливим і жінкоподібним, але в період овуляції переваги більшості представниць слабкої статі кардинальним чином змінюються. У цей час вони усе більше задивляються на чоловіків грубих і безцеремонних, здатних, на їхню думку, до рішучих дій. Однак оцінка зовнішності чоловіків при цьому в них практично не міняється.

На думку психолога Бена Джонса, який брав участь у проведенні експерименту, у різні періоди циклу змінюється і самооцінка жінок. Так, на думку вченого, у період з 12-го по 21-й день жінки схильні вважати себе більш привабливими і сексуальними.

*
Нагору