Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Як виховати чоловіка?

Існує думка, що виховати чоловіка — те ж саме, що змусити дорослого дикого тигра носити за вами сумку по магазинах. Однак на практиці далеко не всі чоловіки за характером схожі на диких тигрів — вроджені сенбернари з любов’ю до транспортування вантажів серед них теж трапляються. Ба більше, інколи трапляються навіть розумні особи з тверезим глуздом, яких виховувати не треба — вони самі себе виховують, до того ж досить незле. Однак навіть таким розумним і адекватним ідеалам часом треба трошки підсобити — зрозуміло, тільки для того, щоб вони могли краще зрозуміти нас, неідеальних, примхливих, але безмежно хороших....

Побутові проблеми

Любовний човен розбився об побут... Скільки ж сімейних пар готові підписатися під цією фразою! На жаль, туалетний папір на кришці унітазу іноді є страшнішою загрозою для шлюбу, чим подружня зрада. І як би дівчата не переконували себе, що після одруження вони ні за що не псуватимуть собі і чоловікові кров із-за побутових проблем, все ж таки інколи їх таки заносить...
Звичка — друга натура. Ви навіть собі не уявляєте, як складно від них відмовитися! Ви зможете в цьому переконатися саме тоді, коли намагатиметеся навчити чоловіка класти шкарпетки саме в цю корзину і відкривати пакет молока ножицями, а не ножем. Він ніяк не може зрозуміти, чому Вас так турбує нерівно обгризений куточок поліетилену. Та Ви і самі не можете це пояснити, але продовжуєте злитися.
Багато психологів пов’язують проблему нестабільності сучасних шлюбів з тим, що вони укладаються в досить пізньому віці. До 25-30 років у Вас міцно сформувалися певні звички, і відмовитися від них украй складно. А 20-річній жінці набагато легше "підлаштуватися" під чоловіка. Проте дуже ранні шлюби, укладені ще до 20 років, також небажані. У такому ніжному віці характер і погляд на життя ще не сформувалися, і чоловік робить вибір неусвідомлено.
Зрозуміло, трапляються винятки серед чоловічого племені, в яких свідомість присутня і до 20 років. Однак такі винятки трапляються далеко не всім.
Мудрі мами дуже часто повторюють дочкам: "Запам’ятай — чоловіка переробити неможливо". Проте слухати мам сьогодні немодно, і непохитну істину можна пізнати лише на власному досвіді. Як говорила героїня популярного серіалу, в чоловікові можна поміняти тільки гардероб і зачіску, та і з цим виникають проблеми. Якщо Ви все ще вірите, що сила любові здатна вилікувати закоренілого наркомана, перетворити грубіяна на інтелігента, а ледаря в роботягу, перечитайте "Обломова".

Вода камінь точить

"Матеріал", з якого зроблений чоловік, змінити не можна. Але можна його "огранувати" за допомогою грамотного виховання. Як правило, жінка намагається зробити це методом постійних докорів. На жаль, цей спосіб не тільки неефективний, але і вкрай шкідливий. Так що ж робити? Плисти за течією? Звичайно, ні. Вихованням займатися слід, але іншими методами.
Перш за все, оцініть "початковий матеріал". Запам’ятаєте: якщо чоловік не б’є, не п’є, не колеться, це хороший чоловік. Якщо він додатково вміє працювати і навіть заробляти, це відмінний чоловік. Відстовбурчені вушка і безглузді слівця — дрібниці, і навіть обгризений пакет молока — це теж дрібниця, навіть якщо Ви у це не хочете вірити.
Виховувати чоловіка треба з першого дня медового місяця. Але жінки зазвичай "згадують про це" занадто пізно, коли чоловік вже вирішив, що мити посуд і прибирати килим йому не призначено. Краще ще до весілля з’ясувати, чи готовий коханий розділити з Вами побутову працю. Більшість чоловіків, як не дивно, погоджуються з тим, що допомагати дружині по господарству не соромно. Деякі з них, щоправда, звертають величезну, просто непомірну увагу на те, яким тоном, силою і тембром голосу їх про це попросять...
Крім того, потрібно зрозуміти, який ступінь чистоти і доглянутості для нього життєво необхідний. Можливо, від Вас вимагатимуть лише гречку з котлетою на вечерю і прибирання миючим пилососом раз в тиждень. А може, потрібно буде двічі в день мити підлоги і освоювати секрети італійської кухні. В останньому випадку краще подумати, чи варто взагалі пов’язувати життя з такою людиною. Хоча якщо італійська кухня Вам подобається, а миття підлог заспокоює нерви — то чом би й ні?

Кухонні хитрощі

Посилаючи чоловіка в магазин за продуктами, Ви ризикуєте отримати не зовсім те, що потрібно. Але відмовлятися від цієї думки не варто. Спочатку ходите за покупками разом з ним. Так він дізнається, яким порошком Ви вважаєте за краще прати і що варто кидати на сковорідку перед тим, як запускати туди яєшню. Потім обмежуйтеся лише списком продуктів. Рано чи пізно чоловік зрозуміє закономірності Вашого смаку і зможе підібрати все сам. Принаймні, варто в це вірити.
Привернути коханого до приготування їжі досить складно. Тут можна піти на хитрість. Чоловіки дуже люблять всілякі хитромудрі пристосування. Купіть «наворочену» мікрохвильову піч і вдайте, що ніяк не можеш навчитися нею користуватися. Ви дасте чоловікові прекрасну можливість "показати клас". Тільки не забувайте захоплюватися кулінарними шедеврами! Пряник в сімейному житті, як правило, набагато ефективніший за батіг.
Тут потрібно не передати куті меду. Окремі особи чоловічої статі після освоєння кулінарних секретів починають непомірно задирати носа. Ще якась незначна частина може подумати, що якщо вони навчилися готувати — то потреба в дружині відпадає сама собою. Такі думки цілком можуть зіпсувати навіть досить хорошого в усіх інших аспектах чоловіка.
Замість постійних монотонних докорів використовуйте логічні аргументи. Наприклад, поясніть, що якщо у Вас не буде часу на себе, Ви швидко розтовстієте і станете непривабливими. Те ж саме Вас очікуватиме, якщо ви куштуватимете абсолютно всі його кулінарні шедеври...

Гардеробна проблема

Застосовуйте радикальні методи. Якщо Вам не подобається гардероб чоловіка, не коріть його за це кожен ранок. Виберіть момент і викиньте з його шафи старі речі, замінивши новими. Ви обійдетеся максимум однією бурею. Потім чоловік звикне до нової зовнішності. Правда, Вам доведеться купувати одяг разом з ним, щоб він знов не придбав обезформлений сірий светр.
Перед цим бажано найцінніші речі з вашого гардеробу переховати до сусідів і подруг — аби вони з легкої руки коханого не полинули слід у слід за його гардеробом. Зрозуміло, є шанси, що вам трапився зовсім не радикальний екземпляр чоловіка... Однак у будь-якому випадку ліпше перестрахуватися.
А ще краще — подумати, чим же саме Вам не подобається той сірий безформенний светр, який займав ледь не цілу полицю у шафі. Цілком можливо, що причиною вашого неспокою був зовсім не сірий клубок, а неподаровані квіти, недоказані ніжності і взагалі він Вас любить зовсім не так, як Вам би хотілося. Інколи в такому випадку допомагає зовсім не радикальна, а тиха задушевна розмова... Чи хоча б списочок на тему «як би мені хотілося, щоб мене любили», вчасно підсунутий під кохані очі. В крайньому випадку завжди можна сказати, що то було тестове завдання від психолога. Якщо вчасно довести до свідомості коханого, чого саме Вам від нього в житті не вистачає — обгризені пакети і сірі светри можуть припинити свою дратівливу дію навіть без радикальних заходів. Головне — самій вчасно зрозуміти, чого душі бажається. Комусь хочеться, щоб кохана істота день і ніч над вухом бурмотіла щось там про кохання, а ще комусь для того, щоб переконатися в непохитності почуттів рідного чоловіка буде достатньо, якщо він помиє посуд і почистить картоплю. В деяких випадках для порятунку шлюбного човна від чоловіка можуть зажадати зміни секретарки — однак за правильної постановки питання навіть цю вимогу можуть задовільнити...

І ніколи не забувайте про похвалу! Квітка ніколи не розпуститься, якщо її не поливати. Дуже багато знаменитих людей говорили, що своїм успіхам зобов’язані, в основному, дружинам. Це не лестощі і не прагнення догодити, а констатація факту. Якщо Ви постійно пояснюватимете чоловікові, що він найкращий, будите підтримувати у всіх починаннях, ненав’язливо даючи поради, він знайде упевненість в собі і кинеться реалізовувати свої таланти. Результат не примусить себе чекати.

*
Нагору