Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Алхімія кохання

Флакончик для збудження, або Зваблива сила феромонів

Кельн. В одному з барів з однаковими зачісками і в однаковому одязі сидять непримітні близнючки. Одна з них вже кілька тижнів оббризкує себе певною речовиною. Близнючка, яка застосовує таємничу речовину з пляшечки, користується несподіваним успіхом. Минає кілька тижнів і тепер друга сестра застосовує ту ж рідину з флакона. Цього разу чоловіки захоплюються жінкою, яку раніше не зауважували. І хоча вся увага зосереджена на близнючках, не вони є героїнями фільму, а точніше, експерименту з прихованою камерою. Показаний глядачам німецьких телестудій ТНТ і РНО7, він спричинився до бурхливої "кар’єри" цієї таємничої речовини.

Якщо може бджола...

Науковці давно досліджували, як спілкуються тварини. їх цікавило, завдяки чому вони орієнтуються, яка партнерка є готовою до запліднення, чи тварина здорова і чи територія вже не зайнята конкурентом.
Усе з’ясувалося в 1965 році, коли виявилося, що кожен живий організм виділяє певні таємничі речовини. їх назвали феромонами, або тими, що "несуть збудження". І справді. Під час одного з експериментів самця хом’яка було оббризкано виділеннями з піхви самки, яка була в стані овуляції. Решта самців конче хотіла з ним копулюватись. Королева бджіл завдяки феромонам змушує трутнів до копуляції.
У повітрі висіло ще одне запитання: чи люди так само володіють цією хімічною мовою? Через кільканадцять років, точніше, у 1986 році виявилося, що так воно й є. Доктор Вінніфред Катлер із Пенсильванського університету, яка займається дослідженням людської сексуальності та ендокринології, виділила феромони з поту у паховій западині двадцятирічних представників обох статей. Незабаром сталася подія, яка змінила традиційний підхід до людської привабливості, а пані вчену — в бізнес-вумен.

Все розпочинається з носа

Феромони переказують багато різної інформації, але головним їхнім завданням є зваблювання протилежної статі. Ще до того, як ти щось відчуєш, феромон має пройти через лемішово-носовий орган: два прикритих заглиблення від 0,1 до 2 міліметрів завширшки у носовій перегородці.
А потім підключається підкірка. Тут феромонові імпульси викликають почуття симпатії, неприязні, огиди або бажання. Феромони як найкращі агенти: невидимі, без запаху, "атакують" підсвідомо.

Секс висить у повітрі

Людських феромонів є дуже багато. А їх букет змінюється з віком і психічним станом. Кажуть, що жоден афродізіак не може зрiвнятися з привабливостями двадцятирічних, задоволених собою і життям. Може, не випадково люди цілуються, бо тоді їхні носи нюхають носову борозну партнера, де утворюється велика кількість феромонів. Більш інтимні частини тіла також "лежать" на феромоновій стежці. Найсильніші передавальні станції це район геніталіїв, грудей (також і чоловічих). Одне слово, феромоновий туман оповиває людину, як ореол.
Жінки є більш вразливими на запахи і ліпше їх відчувають. Однак саме на чоловіків запах жінки діє більш збуджуюче. Жіночі феромони підсилюють ерекцію і бажання кохати.

У предків були свої приваби

Люди давно приписували певним виділенням здатність викликати жадання, в шекспірівську епоху існував звичай тримати під пахвою шматок яблука. Жінка вручала його потім обранцю, і якщо меланж фрукта, поту, приправлений феромонами, подобався йому, це було вже передвістям любовної гри.
Єгиптянки у давнину, а за ними й француженки в XVIII столітті, клали в інтимне місце лляний мішечок, щоб він просякнувся їхнім запахом. Він ставав природною привабою, а кокетливі пані висилали ці мішечки своїм обранцям. Цей метод успішно застосовувала польська королева Марисєнька: запах тіла дружини будив в королі Яні III Собєському справжнього звіра. Немає нічого дивного в тому, що він хотів, щоб Марисєнька не наближалася до води і не милася перед зустріччю у королівській спальні.

На службі жіночої фізіології

Чим жінки керуються, вибираючи партнера? Це неромантично, але таємниця полягає у просякнутих потом чоловічих майках. Найбільш привабливим для жіночих носів буде одяг чоловіків, гени імунної системи яких відрізняються від генів жінок, які нюхають їх. Найкращий партнер — це підсвідомо найкращий батько її нащадків. Під час овуляції — в період найкращий для запліднення — жінки можуть "винюхати" відповідного партнера на відстані кількох метрів.
"Збери трохи поту чоловіка або коханця, зволож ним шкіру під носом і тішся підсиленою плідністю". Чоловічий еліксир є замінником регулярного щотижневого співжиття, а його дія є просто рятівною для жіночого організму, бо феромони регулюють функціонування яєчників.

Пахучий предмет пристрасті

Повернімося до доктора Катлер. Їй вдалося створити синтетичну версію жіночих і чоловічих феромонів, але в 15 разів сильнішу. Вибухнула справжня бомба, коли один із лаборантів, що працюють в її колективі, розбив флакон з кількома грамами синтезованих чоловічих феромонів. Кілька крапель впало на його одяг. Після роботи він пішов до пабу. Там він пережив справжню облогу гарячих жінок. Може, це правда, а може, жарт... Коли це перестало бути таємницею, доктор Катлер, тепер керівник Інституту жіночого благополуччя, почала продукувати і продавати цей засіб. Подібною справою зайнявся один із найвідоміших вчених у галузі біохімії запахів доктор Джордж Додд. Він також стверджує, що розкрив і запатентував таємницю збудження пристрасті за допомогою феромонів, а одна із косметичних фірм почала продавати приманки під назвою Тhе Рhеrоmol Factor. Найновіші готові засоби містять, окрім синтетичних людських феромонів, андростенол. Він виробляється потовими залозами і виділяється крізь шкіру назовні. Він надзвичайно цінний, оскільки організм виробляє його у період дозрівання, його продукування припиняється, коли людині близько 20 років.
Водночас почали виникати перші парфуми, назви яких чи реклама переконували, що навіть у холодної рибини вони пробудять еротичного демона. Ці парфуми зачаровують, але тільки запахом без допомоги феромонів. Лише в 1993 році каліфорнійський науковець і підприємець Девід Берлінер, один із відкривачів людських привабів, випустив свою геніальну дитину — парфуми Realm із синтетичними людськими феромонами. Офіційну презентацію Realm зробив сам глава фірми Ів Сен Лоран Парфмс. А через чотири роки було впроваджене новий продукт —"Inner Realm" для жінок. Феромон в них — це хімічна речовина з людської шкіри.

На невидимому повідку

Можливе, майбутнє феромонів не обмежуватиметься жіночо-чоловічими перемогами. Можливо, народиться нова професія — емпатик — людина, яка безпомилково прочитує феромонові депеші. Може, вже незабаром виявиться, що замах на нашу підсвідомість — це щоденна рутина, а рішення за нас приймає хтось інший, розпилюючи у повітрі хмаринку без запаху.

 

СЕКСУАЛЬНІ АРОМАТИ

Одеколон після гоління і найтонший аромат парфумів на скронях у жінок приємно збуджують не тільки їх, а й тих, хто поряд. Жінка, яка вміє користуватися парфумерією, завжди бажана, стверджував засновник найстарішої у Франції парфумерної фірми П’єр Коті.

Це — реклама. Утім є й наукові розробки, засновані на тривалих дослідженнях. Учені встановили прямий вплив вишуканих парфумерних виробів на сексуальність. І сталося це, хоч як дивно, тільки років з п’ятнадцять тому. І зовсім випадково.

У лондонському зоопарку помітили: тільки-но одна відвідувачка підходила до вольєра, звірі якось незвично збуджувалися. Так було і перед другим, третім вольєром. Хижаки починали нервуватися й бігати по клітці, мавпи стрибали одна до другої, обіймалися, а лами мало не лізли на паркан. З’ясувалося, що від тієї пані надміру пахло парфумами, це і вплинуло майже на всіх тварин.

Характер цього збудження вивчали співробітники науково-дослідного інституту запахів при місцевому університеті. Вони й дійшли до висновку, що сексуальність тварин під впливом парфумів справді дуже зростає. І це, як виявилося, цілком зрозуміло: адже виробники парфумів часто використовують речовини тваринного походження: мускус, амбру тощо. От вони, ці запахи, й привертають увагу.

У зоопарку провели безліч дослідів. Було встановлено, які саме парфуми діють сильніше за все. І от що цікаво: навіть легкий аромат парфумів багато тварин відчували здалеку.

Після цього від співробітників зоопарку зажадали не користуватися парфумами, а відвідувачів, і особливо жінок, просять мати на увазі, що від звірів варто триматися подалі, а найкраще перед відвідуванням зоопарку взагалі не користуватися парфумами, бо тварин це дуже збуджує.

А чоловіків? Над цим теж, напевно, варто замислитися...

 

 

 

*
Нагору