Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

ТАЄМНИЦІ ЗОЛОТОЇ ОБРУЧКИ

У всі часи обручка вважалася символом укладання шлюбу, однак мало кому відомо, що вона має у собі ще й оздоровчий потенціал. За умови, звичайно, якщо носити її правильно...

СПАДОК ПРАДАВНІХ ЄГИПТЯН

Першими обручки почали носити стародавні єгиптяни. Каблучка, що мала форму замкненого кола — знаку усього незмінного, стабільного, повсякчасного — тоді була символом вічної вірності та любові. Прадавні перекази свідчать, що для цього обручки носили, ніколи не знімаючи. Вірили, що «якщо охолоне каблучка, остигне й кохання».
Єгиптяни були твердо переконані також у тому, що кохання в серцях подружжя буде утримуватися все життя, якщо чоловік та жінка одягнуть золоті обручки саме на безіменний палець лівої руки. Вони пояснювали це існуванням дуже тонкого нерва, який іде від пальця до самісінького серця. З розвитком медицини на світанку нашої ери це знайшло інше обґрунтування: ніби в людському організмі існує дивовижна кровоносна судина, що прямує від безіменного пальця прямісінько до серця. Її назвали «Vena Amoris», тобто вена кохання. Однак медицина пізнішого часу не підтвердила свідчень ані про наявність нерва кохання, ані про дивовижну вену. Натомість трактат XVIII ст. запропонував вагоміше обґрунтування того, чому обручку слід носити саме на безіменному пальці — бо він найнадійніший з усіх десяти. Цей палець неможливо випрямити окремо від інших, а із зігнутого пальця обручка не злетить.
Через роки звичай носити обручку на безіменному пальці дійшов і до нас, з тією хіба що різницею, що в одних країнах її одягають на ліву руку, в інших — на праву.
Палець, на якому носили шлюбну каблучку, у давнину вважався навіть чудодійним. Не тільки єгиптяни, але й стародавні греки, римляни користувалися під час втирання різноманітних цілющих мазей саме тим пальцем, на якому довгий час носили обручку. Його також прикладали до опіків, ячменів, різних болячок. Цілющою у давнину вважалась сама шлюбна каблучка, виготовлена із золота. В Іспанії і сьогодні лікують хвороби очей за допомогою води, яка була на ній настояна.
Особливого значення лікувальним властивостям золота надає прадавня традиція тибетської медицини. І, мабуть, тільки в Тибеті жінки носять прикраси з дорогоцінних металів передусім для здоров’я, а не для краси. Так, золоті кулони убезпечують від раку молочної залози, а, скажімо, срібні прикраси — від запалення крові. Оскільки золото має здатність стабілізувати кров та нервову систему, нерідко при захворюваннях мозку лікарі Тибету вживлюють у череп хворого золоту голку. Там вважають, що золото чудово заживлює рани і, що надзвичай важливо, подовжує життя.

ШЛЮБНА КАБЛУЧКА — НОСІЙ ІНФОРМАЦІЇ?

Золото, як і будь-який інший метал, має здатність вбирати інформацію про свого господаря. Це слід обов’язково враховувати при передаванні чи отриманні обручки у спадок. Кажуть, що коли батьки щасливі в шлюбі, то їхні обручки, подаровані дітям на весілля, принесуть родинне щастя і їм.
Особливо інформативною є обручка, оздоблена коштовним камінням, оскільки у кожен камінь сама природа заклала певну інформацію.
Якщо людина не в змозі визначитися з дорогоцінними каменями у різноманітті їх значень, традиція пропонує старий «дідівський» спосіб. Каблучку слід покласти на долоню правої руки і, наблизивши до неї долоню лівої, деякий час так потримати. Якщо людина відчула тепло, умиротворення, внутрішній спокій, слід вважати, що цей камінь їй підходить. Якщо ж здалося, що від каменя віє холодом і на душі стає тривожно, цей камінь може їй нашкодити.

ЗОЛОТА ОБРУЧКА ТА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

Шлюбна каблучка у сучасному світі привертає увагу не лише істориків та культурологів. Цей символ вірного кохання викликає зацікавлення також у психологів та медиків.
Лікувальні властивості золотої обручки, які були відомі людству здавна, починають знаходити своє підтвердження у сучасній медичній науці. Зокрема, англійцю Діармунду Мулхерину, професору медицини з міської лікарні Бірмінгема, вдалося довести, що золота обручка на пальці здатна запобігти артриту. Оглянувши 55 пацієнтів, які страждали від ревматоїдного артриту, професор Мулхерин дійшов сенсаційного висновку: у 30 пацієнтів, які постійно носили шлюбні каблучки, ознак захворювання на “окільцьованому” пальці виявлено не було. Водночас суглоби інших пальців уже були деформовані. Учені поки що точно не знають, яким саме чином золото захищає суглоби, однак фактом є те, що ще у давнину його використовували у вигляді ін’єкцій під час лікування запалень.
Водночас лікарі застерігають: золота обручка може стати причиною і ряду захворювань. Це може виникнути тоді, коли вона є затісною для пальця і з роками вростає у його тканини. Як відомо, на руках є безліч чутливих точок, пов’язаних з тими або тими органами. І якщо не давати безіменному пальцю систематично відпочивати від тісних “обіймів” шлюбної каблучки, це може призвести до мастопатії, захворювань статевих органів чи ендокринних залоз, атеросклерозу, радикуліту.
Небезпека від замалої обручки і в тому, що від тісного контакту з пальцем золото починає окислюватися, і продукти хімічної реакції надходять у кров. Науковці стверджують, що особливо чутливими до оксидів золота є чоловічі статеві залози. Результати дослідів довели, що навіть частка міліграма цієї речовини здатна порушити роботу статевих залоз, а це призводить до серйозних сексуальних розладів. Гормональна та статева системи жінки краще захищені від зовнішніх впливів, а тому на жінок оксиди золота не впливають, вважають спеціалісти.
Тепер стає зрозуміло, чому жінки так відчайдушно пориваються під вінець, а чоловіки всіляко опираються “кільцюванню”: не через примхи чи женоненависництво, а винятково в цілях самозбереження.

ПЕРША ДОПОМОГА ЮВЕЛІРНІЙ ПРИКРАСІ

Якщо виріб із благородного металу з дорогоцінним камінням (або без нього) втратив свій блиск, його слід промити м’якою зубною щіткою в мильній воді з додаванням нашатирного спирту з розрахунку 1 ч. л. спирту на півсклянки води. Після цього прикрасу потрібно сполоснути чистою теплою водою і насухо витерти фланеллю. Враховуйте, що перлини, бірюза, малахіт та бурштин від води псуються.

Джерело
 

*
Нагору