Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Чоловіки офіційно визнані слабкою статтю

Схильність чоловіків перебільшувати свої болячки, рідкісна недовірливість багатьох представників сильної половини людства вже давно увійшли до фольклору. Жінки тихо сміються, коли їхні кохані чоловіки, сини, брати з нещасним виглядом укладаються під ковдру і починають міркувати про тяжкість захворювання, навіть якщо воно є банальною простудою. Проте, як з’ясували вчені, чоловіки і насправді більш тендітні, ніж жінки, вони частіше заражаються багатьма хворобами і довше й важче хворіють.

Серед цих нещасливих хвороб, які наші дорогі чоловіки підхоплюють з неймовірною легкістю, увійшли грип і простуда, причому причина такої схильності захворюванням лежить в особливостях чоловічої імунної системи. Але при цьому з’ясувалося, що чоловіки значно рідше, ніж жінки, страждають ревматичним артритом і розсіяним склерозом.

Такі висновки були зроблені після порівняльного аналізу імунних систем самок і самців мишей різних віків. У результаті аналізу 12 тис. генів з’ясувалося, що спочатку всі вони народжуються на світ з ідентичними імунними системами, проте з віком вони починають мінятися.

Це зміна у чоловічої статі виражається в тому, що порушується механізм адаптивного імунітету до різних захворювань, що відповідає за вироблення антитіл. Організм перестає проводити їх у достатній кількості, і, таким чином, людина опиняється в групі ризику.

У жінок такий процес не відбувається, оскільки в пубертатний період їх імунна система починає розвиватися в умовах зростання рівня гормону естрогену в крові. Цей гормон, який пристосовує жіночий організм до активного опору вірусам, проте, стає причиною того, що жінки частіше за чоловіків стають жертвами все того ж ревматичного артриту.

Імунологи оцінили результати цього дослідження дуже високо, оскільки воно пояснило високий рівень смертності від вірусних захворювань у чоловіків по всьому світу, а також зробило зрозумілішими шляхи боротьби з цим процесом. Що ж до нас, обивателів, то результати наукових досліджень, можливо, примусять деяких пані задуматися: а чи правда прикидається її чоловік, що стогне під ковдрою, чи дійсно погано себе почуває, підчепивши в десятий раз за зиму ГРЗ або грип.

 

*
Нагору