Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

ЧИТАЙТЕ ОБЛИЧЧЯ!

Про те, як корисно вміти читати, певне, й казати не варто, оскільки без цього не дізнаєшся ні про що коханий у записці пише, ні про зміст цікавої книжки, ні, нарешті, про що я хочу попередити в Храмі Дівонії. Отже, вміти читати дуже корисно, чи не так?
Та не тільки літери, які складаються в слова, і не тільки слова, які збираються в речення. Часом буває корисно уважніше придивитися до того, що написано на обличчі чоловіка, який до тебе залицяється. Звісно, краще було б зразу попросити в нього характеристику з місця роботи, але, як відомо, найчастіше ми самі себе характеризуємо.
Як казав один мій знайомий пес на ім'я Чаррі: «Якщо хтось запевнятиме, ніби він ідеальний чоловік, на тій підставі, що не п'є, не палить, не швендяє за спідницями, лягає спати о десятій вечора й прокидається о шостій ранку, а весь день зайнятий роботою,— все одно не довіряй: хтозна, як він поводитиметься, коли вийде з в'язниці». Раджу прислухатися до цієї мудрої поради. Тому краще навчитися читати характер людини за його обличчям. Цьому окрема наука присвячена. Називається «фізіономіка».
З'явилася вона дуже давно і набула популярності завдяки працям італійця Чезаре Ламброзо, який, аналізуючи зовнішні риси людини, робив висновки щодо соціального типу людини.
Природно, на всі сто відсотків визначити характер і схильності за самим лише обличчям неможливо. Та все ж головні елементи людської натури не мають проходити повз нашу увагу. Придивимось?..

НІС

Найвидатніша частина обличчя — і в буквальному розумінні також. З нього й почнемо: — Якщо він широкий і справді «видатний», це свідчить, що його володар має незалежний характер і розум, який дозволяє успішно боротися з багатьма комплексами.

— Масивний унизу — подібні риси можуть свідчити про суперечливість характеру. Такий ніс не притаманний людям, які поважають конкретність і точність.

— Великий, з різкими обрисами — ознака вольової людини, здатної до боротьби.

— Ніс з чітко окресленими ніздрями — агресивність разом з відповідною часткою практичності.

— Прямий і великий — темпераментна й запальна людина, водночас дещо невпевнена у собі.

— «Виліплений», злегка кирпатий — урівноважений характер, цілеспрямованість водночас із м'якістю й людяністю.

— Ніс гачкуватий і приплющений — замкненість і стриманість, самокритика разом з іронічністю його володаря дозволяють долати численні знегоди життя.

— «Горбатий» ніс — «єврейський» профіль, з характерною жвавістю характеру. Люди з таким носом легко підпадають під чийсь вплив, тож таким людям варто побоюватись втрати власної індивідуальності.

— Прямий, злегка закруглений — особливо характеризує людей з естетичними смаками.

— Маленькій ніс «як бараболя» — характеризує хитрість і жвавість характеру. Однак ніс картоплею може означати і твердість характеру.

— Стрункий з чітким профілем — це ознаки успіху в житті.

ЧОЛО

Високе чоло означає високий інтелект і швидкий розум його володаря, але якщо чоло надто високе, ефект цілком протилежний.

ОЧІ

Надто близько поставлені одне від одного очі свідчать про амбіційність характеру. Надто далеко розташовані — про відсутність професійних здібностей.

Глибокі очі — чутливість. Мигдалевидні очі — свідчення м'якості, товариськості.

«Сяючі очі» — щирість, відвертість, оптимізм.

ВУХА

Маленькі вуха (до б см завдовжки) — легковажний, жвавий характер, блискучий, хоча й поверховий розум. Великі вуха (понад 7 см) — свідчать про впевненість у собі й про пробивну силу володаря.

Витягнуті вуха — делікатність і чутливість. Широкі вуха — це сила характеру, здоровий глузд, реалізм.

Вуха, вивернуті назад, свідчать про імпульсивність, велику вразливість, емоційність їхнього володаря.

«Капловухі» люди відзначаються підвищеною інтуїцією і дуже вразливі.

ПІДБОРІДДЯ

Сильне — самокритична людина з почуттям гумору.

Випнуте уперед — свідчить про силу волі, твердість.

Невиразно окреслене — хитрість і підступність.

Маленьке, закруглене — передбачає вірність, захопленість, почуття обов'язку.

РОТ

Маленький, але м'ясистий — свідчить про любов і красу. М'який — рішуча людина. Великий, горизонтальний — свідчить про інтелект, практицизм, філософський склад розуму.

Якщо куточки загнуті вгору, це означає незалежність (хоча часом цілком удавану).

*
Нагору