Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

5 правил доброї сварки

Є така стара приказка «поганий мир кращий за добру сварку». Психологи переконливо доводять нам, що це зовсім не так. Сваритися не лише можна, а й треба! Але робити це вміючи, щоб потім не було боляче.

Кажуть, що якщо подружжя свідомо уникає сварок будь-яку ціну, то їхні почуття з часом згасають. А позбуватися від «емоційного сміття» іноді просто необхідно! Тоді ви «обнуляєте» свої претензії одне до одного й починаєте все з чистого аркуша.

Етапи подружніх сварок

Сімейні сварки бувають різними залежно від того етапу, на якому перебуває ваш шлюб.

Етап 1

Перші рік-півтора ви просто розмежовуєте територію, намагаєтеся побудувати гармонійний союз, ґрунтуючись на тому досвіді, який отримали в батьківському домі. В цей час претензії зазвичай будуються на фразі «А от у нас удома було по-іншому». Але якщо через п'ять років ви все ще наводите у приклад свої сім'ї, це означає, що ваша сім'я до кінця не сформувалася.

Етап 2

З народженням дитини зазвичай ініціатором сварки виступає чоловік, який почувається обділеним увагою. В цей час дружина має проявити такт і витримку, а також навчити чоловіка бути гарним татом. Зазвичай у цей час іде розмежування повноважень і обов'язків у домі. Вони закріплюються потім на все життя.

Етап 3

Діти подорослішали? Тепер подружжя свариться на ґрунті помилок у вихованні. В кожного своя думка, як правильно виховувати дитину.

Етап 4

Діти-підлітки в сім'ї найчастіше стають ініціаторами конфліктів. Саме вони поділяють сім'ю на два протилежні табори. В цей час сварки можуть виникати з приводу будь-яких змін: переїзд, покупка машини, ремонт тощо.

Етап 5

Діти виросли. Батьки залишилися самі. Зайнятість стала меншою, а решту енергії вони витрачають на дрібні сварки й сутички. Жінки швидше знаходять собі заняття, чоловікам змиритися складніше. Чудовий вихід - організувати великий спільний проект або зайнятися онуками.

5 підказок для хорошої сварки

1.  Завжди під час сварки говоріть «я»

Зазвичай сварку ми починаємо словами «А ти...». Психологи стверджують, що «ти - посил» ваш партнер сприймає як загрозу й прагнення образити його. І підсвідомо відразу починає оборонятися, наводячи доводи з тими ж словами. Як тільки аргументи в цій суперечці закінчуються, починаються взаємні образи.

Що робити? Починайте розмову зі слова «я». Тоді у вас є всі шанси бути почутими своїми опонентами.

Неправильний початок сварки

Він: «Знову ти прийшла пізно й не приготувала мені поїсти! Ти огидна господиня!»

Вона: «А ти б сам на себе подивився! А ти що зробив удома? Вдома брудно, сміття не винесене. Ти просто ледар!»

Правильний початок сварки

Він: «Я зрозумів, що мені вечорами так тебе бракує! Я так хотів би, щоб ти погодувала мене вечерею!»

Вона: «Я теж хотіла б приходити раніше, але в мене так багато роботи! Я так втомлююся! Я була б просто щаслива, якби ти прибрав удома й викинув сміття!»

2.   Завжди тримайте себе в руках під час сварки

Якщо під час сварки ви обоє впадаєте в істеричний стан, то у вас немає шансів почути одне одного. У такому разі один із вас обов'язково повинен тримати себе в руках. При цьому мислити логічно, збираючи й структуруючи факти.

Постарайтеся привести до тями істерика. А якщо це неможливо, то просто залиште поле бою. З часом почуття вляжуться, й ваш партнер зможе сперечатися аргументовано.

3.    Під час сварки ставте перед собою мету

Якщо ви сваритеся, значить, у вас з'явилися якісь проблеми у стосунках. І їх потрібно виявити, прояснити й забути про них. А тому під час сварки говоріть лише про виниклі проблеми. Не дозволяйте собі та своєму партнеру переходити на особистості або згадувати старі образи.

Під час сварки домагайтеся поставленої мети, а все інше скидайте з рахунків. Так якщо ви сваритеся через перевитрати сімейного бюджету, то не потрібно згадувати й невимитий учора посуд. Досягніть того, щоб бюджет був чітко визначений і розмежований.

4. Миріться першими

Прагнення помиритися - це зовсім не визнання провини. Зазвичай першим мириться той, хто розумніший і сильніший. Миролюбність - символ мудрості. Найчастіше ті, хто довго зберігає образу, невпевнені в собі й сильно закомплексовані.

5. Закріпіть результат сварки

Якщо ви вже помирилися, то закріпіть результат сварки. Зробіть партнеру подарунок, зателефонуйте наступного дня й наговоріть ніжностей. А жінці подаруйте букет квітів «просто так».

http://lady.tochka.net/

*
Нагору