Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

ПОЦІЛУНОК – СПРАВА Й ЛІКУВАЛЬНА

Пам’ятаєте казки про те, як писаних красунь повертали до життя одним-єдиним поцілунком? Насправді ж повернути до життя поцілунок навряд чи зможе, проте поправити здоров’я – безперечно. Але мало хто знає про цей чудовий лікувальний засіб.
Отже, про поцілунок з медичної точки зору: сфера застосування, побічна дія, дозування та тривалість терапії.
Поцілунок може замінити який-небудь «Орбіт» чи «Дірол», адже запобігає карієсу не гірше, ніж усі ці розрекламовані подушечки. Поцілунок стимулює вироблення слини, яка завдяки вмісту фосфору й кальцію захищає зуби від карієсу. Крім того, охочі висловлювати свої почуття в такий спосіб майже не уражуються пародонтозом, адже масажуються ясна.
Пристрасний поцілунок змушує працювати понад 30 м’язів обличчя. Завдяки цьому шкіра стає пружнішою, поліпшується кровообіг у ній. За підрахунками вчених, достатньо трьох поцілунків на день тривалістю 20 секунд, щоб протягом року не набрати зайвої ваги.
Під час одного поцілунка в організмі людини виробляється така порція знеболювальних гормонів, що перевищує мінімальну дозу морфіну. А ще до складу слини входять природні антибіотики. Поцілунок також гальмує вироблення гормонів стресу, отже заспокоює нервову систему. Саме тому найбільше люблять цілуватися оптимісти.
Слина містить силу-силенну бактерій. Майже вісімдесят відсотків із них однакові у всіх нас, а ось двадцять – індивідуальні. Коли вони потрапляють до рота іншої людини, то зумовлюють бурхливе пожвавлення її «рідних» мікроорганізмів. Як наслідок імунна система дістає імпульс для вироблення антитіл. По-науковому цей процес називається перехресною імунотерапією.
Можна зауважити: від партнера до партнера, мовляв, передається понад 250 різноманітних бактерій і вірусів. Справді, імовірність підхопити інфекцію в такий спосіб є: при герпесі чи грипі.
Поцілунок супроводжується значним прискоренням пульсу (до 110 – 120 на хвилину в чоловіків і до 180 у жінок). А це поліпшує кровообіг. При цьому до клітин надходить додаткова кількість кисню, підвищується життєвий тонус. Під час поцілунку повільніше виділяються деякі вкрай шкідливі хімічні сполуки.
Медики вважають, що ідеальна тривалість поцілунку – три хвилини. У кожному разі – не менше однієї хвилини. До слова, середньостатистичний європеєць цілується двічі на день. А ви?

***

Якщо ви любите цілуватися, вам не загрожують ні стреси, ні тим паче — хвороби. Закохані це знають напевне, а віднедавна їхню певність підтвердили й учені. Фахівці Монреальського університету, що в Канаді, переконливо довели, що пристрасний поцілунок, сповнений любові, перешкоджає утворенню гормонів стресу й тривоги. А медики-практики іноді навіть наполегливо рекомендують своїм пацієнтам, котрі страждають від високого тиску й цукрового діабету, частіше цілуватися.
Канадських колег підтримали німці: вони теж радять долати больовий синдром... поцілунками. Згадаймо, в дитинстві саме так заспокоювали біль наші матусі, й порадіймо, що цілюща сила поцілунку відтепер підтверджена наукою.
Ще одна гарна новина: дослідження американських науковців засвідчили, що від поцілунку навіть зморшки на обличчі розгладжуються й пришвидшується обмін речовин, тобто відбувається таке бажане для багатьох схуднення. Дослідники підрахували, що під час поцілунку спалюється 3,8 кілокалорії і задіяно близько 40 лицьових м’язів. Тож якщо хочете бути здоровими і красивими — цілуйтеся!

ВЧЕНІ З’ЯСУВАЛИ, ЧОМУ ПІД ЧАС ПОЦІЛУНКІВ ЗАКРИВАЮТЬСЯ ОЧІ


Чому під час поцілунку люди закривають очі? Цим питанням зацікавився вчений із Сінгапуру, і нещодавно він оприлюднив свою гіпотезу щодо цього. Люди поводяться так з трьох причин.
По-перше, ті, хто цілуються опускають повіки, щоб уникнути надлишку почуттів, а по-друге, щоб не бачити досить неприємного видовища – рис свого партнера, які розплилися.
«Відповідь може залежати від того, з якої сторони ви на це дивитеся», – заявив професор Яу Че Мін з Національного інституту освіти при технологічному університеті Наньянь.
«Процес поцілунку викликає сенсорне перевантаження, – зазначає Яу. – Закриваючи очі, ви природним шляхом зменшуєте навантаження на свої почуття».
Є ще теорія зору. «Під час поцілунку ви бачите немовби «стерті» і не тривимірні риси особи, і це видовище може бути досить неприємним», – вважає Яу. Уникаючи подібних «картинок» з фільмів жахів, ми інстинктивно закриваємо очі.
Третя причина, характерна аж ніяк не для всіх – це скромність.

Українське Слово 


*
Нагору