Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

18 способів успішно зруйнувати свою сім’ю

Це анти-інструкція для тих чоловіків, хто свої старання про шлюб закінчив одразу після прохання про «руку і серце», і більше ні на що уваги не звертає. Втім, для жінок також є свої анти-поради: як саме поводитися, щоб розвалити власне щастя!

Анекдоти про розтоптані капці, розтягнуті «треніки» і жирне волосся стосуються обох половинок подружжя. Не говоритимемо про гріхи великих калібрів – зради, насильство, узалежнення. Розгляньмо щоденні «грішки». Повторювані систематично, вони спроможні зіпсувати навіть найкращі стосунки …
Якість будь-чого, також і міжлюдських зв’язків, визначають деталі. Спрощуючи та узагальнюючи, можна сказати: біологічно ми влаштовані так, що чоловіки підходять до всього генерально, а жінки вирізняють подробиці. Завдання чоловіка – вполювати мамонта, і він не може зосереджуватися на тому, щоб не топтати маргариток.
Однак відсутність передумов не може бути виправданням, реалії змінилися з доісторичних часів, а хто хоче вчитися – той може багато чого змінити.
Якщо ж ти, чоловіче, переконаний, що тобі трапилася невдала жінка, невідомо з якої причини постійно насуплена і незадоволена, то ось список, який тебе утвердить у цьому. Виконуй його, і попрощаєшся з добрим подружжям.

1. Не слухай її

Надто коли вона говорить про важливі плани або просить тебе зробити щось, що на її думку необхідне. Звичайно, якщо ти вже й так знаєш, що вона забагато торохтить, і робиш вигляд, ніби слухаєш, притакуючи, то вловити важливу інформацію тобі буде нелегко.
Отже,  може, буде краще попросити дружину, щоб вона проголошувала справи державного значення (держави вашого подружжя) якимось конкретно визначеним чином. Чи ти хочеш стати в очах жінки, яку кохаєш, людиною, на яку не можна розраховувати?

 

2. Критикуй її вигляд

А також її здібності, поведінку і розумовий стан. Використовуй жартівливі слівця: бубличок, пончик, товстунка, дурненька. Тобі це видається веселим? Тоді уяви, що ти за півроку накачав отакенні (як тобі видається) м’язи, а голос збоку назвав тебе здихлею. Зачепить?
Можеш у своїй «турботі» ступити ще крок далі (до краю прірви), вигукуючи: «І що це ти на себе начепила?! А що це в тебе на голові? Чи ти здуріла?»
Відзначмо, що ти не робиш цього зі злим наміром, просто хочеш звернути її увагу на те, що вона могла б виглядати краще. Ось тільки якщо ти для неї важливий, то цим ти завдаси їй болю. Швидше за все, вона почує в цих словах не заохочення стати прекрасною, а визнання, що вона бридко виглядає. У твоїх очах! В очах чоловіка, який має нею опікуватися, підтримувати її… захоплюватися нею. Жінки мають дуже нестійку самооцінку.
Може бути й гірше: твої наміри не найкращі, і такі висловлювання не випадкові. Може, тобі здається, що поруч із не впевненою в собі жінкою ти виглядаєш як мачо, – але це сумнівна перевага, і далеко на ній не заїдеш.

 

3. Не говори їй компліментів

Не даруй їй подарунків, навіть хирлявої квіточки – якщо це не 8 Березня. Зрештою,  тепер, коли вона вже твоя жінка, ти не мусиш ні до чого себе силувати. Співпрацівницям можеш на роботі говорити компліменти хоч би і щодня. Навіть офісній тітці-бюрократці можеш сказати щось добре, аби тобі швидше зробили потрібні папери. А дружині… навіщо?
Може, це потрібно робити, щоб показати, що ти її помічаєш. Не як куховарку, офіціантку, прибиральницю, а саме як жінку.

 

4 Сиди на роботі цілими днями

Проводь там якомога більше часу і підкреслюй, що робиш це виключно заради блага сім’ї. Праця – найкраща відмовка. Набагато простіше годинами сидіти над якимось «проектом» (ним цілком може виявитися завоювання чергового царства в комп’ютерній грі, але кого це обходить), аніж бути вдома у належний час, вислуховувати жінчину балаканину, мати клопіт із хворобами чи уроками дітей, їхніми претензіями і проблемами. Не клопочися про спільний відпочинок – ти знайдеш чим зайнятися в місті, а вона з дітьми нехай собі десь подалі поїде. І нічого страшного, що за кілька таких окремо проведених відпусток між вами не залишиться нічого спільного. Ще є телевізор, Інтернет, риболовля. Або спортзали-«качалки». Хоча тут буде складніше переконати дружину й дітей, що ти це також робиш для них.

 

5. Применшуй і зневажай її працю в домі


«Займатися дитиною? Теж мені труд!» Декому з чоловіків видається, що в домі все відбувається «саме по собі». Не існує чогось такого, як бруд. Чисте вбрання завжди в шафі, туалетний папір на полиці, їжа в холодильнику. Інколи вони просто так з дому виховані, й це не до кінця їхня провина; але, може, вже час прозріти, коли своя сім’я вже є?
Також не бракує чоловіків, для яких сидіння вдома – це, власне, сидіння. Перейми на себе хоча б на день всі обов’язки дружини. ВСІ! Без зменшеного тарифу на витирання пилу, прасування, миття посуду, готування їжі, заняття з дитиною (вдягнути, роздягнути, нагодувати, погратися, почитати, піти на прогулянку, піти до лікаря, вкласти спати). Професійна діяльність – праця важка, але й «сидіння» вдома – не спа-салон.

 

6. Май свої власні гроші, розваги, плани

Після роботи сідаєш до найновішої версії Warcraft, і нехай тільки хтось щось спробує квакнути!! Ти ж бо своє відпрацював. Не зміг втриматися і купив собі планшет? Якусь новинку в автомобіль? «Ну і що такого, це ж за свої гроші!» А на нову пральну машину, відпочинок сім’єю чи велосипед для дитини – «якось пізніше»? На вихідні ж ви їдете з приятелями на корпоратив. І чого ота жінка весь час набурмосена? Бо їй на думку не спадає, що коли ви «разом», то й час не обов’язково має бути спільний.

 

7. Заборони (зроби неможливим) жінці особистий розвиток

Зрештою, хтось же має сидіти вдома! А може, ваших коштів вистачає тільки для потреб і розвитку когось одного? Всі ті курси, фітнеси, гуртки – нікому не потрібні дурниці. Та й не якесь середньовіччя, щоби забороняти. Не станеш же її замикати на ключ!
Звісно, ні. Досить того, що її можливий вільний час ти в неї відбереш, не займаючись дітьми. Або довгі місяці дорікатимеш за відсутність недільного обіду, «бо їй забаглося вчитися». Тільки не дивуйся по кількох роках, що вона така… нецікава. Що з нею нудно і вона нічим не приваблює. Складно бути привабливою для чоловіка, який шукає привабливості, а жінка тільки й має, що вічні каструлі, прання і зошити дітей.

 

8. Постав на чільне місце свою матусю

Це правда, що найважливіша жінка в житті чоловіка – його мама. За умови, що цьому чоловікові – кілька рочків життя. Якщо ж попри атестат зрілості на руках, паспорт і подружні плани ти все ще повертаєшся до мамусі, то в мозку має спалахнути червона лампочка. Якщо ти готовий підбігти до мами на кожне її слово, а жінка місяцями не може допроситися про найпростіші хатні справи, то ситуація не тільки викликає тривогу, а й просто-таки волає про необхідність штудіювання книжки під назвою «Токсичні зв’язки». Подумай, що саме тебе так приваблює в материнському домі? Бо мама завжди тебе погладить, зрозуміє, пригорне і нагодує, а жінка ставить якісь дурні вимоги? Повернення до пренатального періоду – це неможлива мрія. Вона тільки заважає тобі рости і дорослішати.
А якщо тобі ще й спаде на думку висловлювати претензії до жінчиного господарювання, порівнюючи його з мамусиним, – забудь про добре ставлення і до себе, і до неї. І радій, що твої валізи ще не стоять спаковані.


9. Не обнімай жінку, або ж торкайся її виключно задля «еротичної мети»

Це ж бо очевидне: пригорнути означає запрошення до співжиття! Тобі не потрібна ніжність або вона в тебе асоціюється виключно з сексуальністю? З жінками не так. У щоденних ситуаціях жінка може більше потребувати твого дотику, ніж поради.
А в спальні зосередься на собі, бо «всі ці вступні ігри то вже занадто, а крім того – ну скільки можна?» Запам’ятай добре, що подружні втіхи обмежуються твоїм задоволенням у сексі і тільки подружнім ліжком. Це найкращий спосіб відштовхнути дружину від себе. Бо для жінки любов не обмежується статевим актом, а чулість розпочинається не в ліжку увечері, а з самого ранку, з ласкавого «здрастуй».

 

10. Хай тобі подобаються анекдоти про тещу

І таким чином ти втратиш найкращого союзника, якого міг би мати. Може, теща викликає в тебе почуття, схожі на дитячі переживання про Бабу Ягу; але чи не краще мати когось такого по своїй стороні? Бо якщо це буде ворог – ти не вистоїш. Ситуації патологічні ми не згадуватимемо, але якщо ти дбатимеш про жінку, то можеш розраховувати на симпатію її матері. А допомога батьків (особливо коли вони стають дідусями й бабусями) буває неоціненна.
Жінки мають список своїх помилок, які вони нерідко вперто повторюють, а потім дивуються, що чоловік, який обіцяв зірку з неба, тепер навіть хліба до хати не купить.

 

11. Залишся серцем у батьківському домі

Будь присутня у житті сім’ї, з якої ти вийшла, більше, ніж у своїй власній. Відвідуй батьків щодня або принаймні кілька разів на тиждень, проводь у рідному домі стільки часу, скільки можеш, і найкраще без своєї «половинки». З кожною проблемою приходь до батьків. Навіщо тобі думка чоловіка, якщо мама і тато мають що тобі сказати?
Такі дії не дозволяють чоловікові повністю нести відповідальність за свою сім’ю, її побут і безпеку. Показуй йому, що його рішення нічого не варті, що головою родини є хтось інший.
Вочевидь це не заборона підтримувати стосунки з батьками! Це лише вказівка, з ким саме має відбуватися «головна нарада».
А ще для вдалого розвалювання шлюбу добре надаються обговорення з мамою кожного кроку чоловіка, кожного його слова, невдачі. Якщо ж ти «таткова донечка», то добрим способом є постійні зауваження, що тато робив не так, у тата все виходило краще. Якщо так робитимеш регулярно – незабаром будь-які старання чоловіка про ваш дім припиняться.

12. Сумнівайся у його компетентності, вміннях, ідеях

І найкраще роби це вголос і при свідках. Це можуть бути звичайні жартівливі зауваження, ущипливі коментарі. Але, повторювані часто, вони покажуть всім довкола, і твоєму чоловікові насамперед, що ти його не поважаєш. Зрештою, можна навіть нічого не казати, а тільки підносити погляд і зітхати при кожному висловлюванні чоловіка.
Це не тільки ранить мужчину (висміювання є формою агресії), а й рикошетом руйнує саму жінку. Бо чи вдасться дивитися з повагою на того, кого сам зневажаєш?

 

13. Висміюй його друзів і членів сім’ї

Справді, це дає певну надію, що він відсторониться від них, – але чи ти впевнена, що завдяки цьому він наблизиться до тебе?

 

14. Критикуй його роботу та інтереси

Ускладнюй або й роби неможливим його професійний розвиток або заняття хобі. Влаштовуй сцени і займайся тонким емоційним шантажем, аби він завжди відмовлявся від улюблених занять. Спершу буде шанс, що він піддасться, але делікатний взаємний зв’язок це нищить. Бо коли когось любиш, то хочеш із ним ділитися всім, що маєш і чим ти є. А коли це зустрічається з висміюванням, то вкрадається сумнів: може, моє захоплення справді є дурним і робить із мене дурня? Я мало чого вартий, я негідний?..

 

15. Не повідомляй чоловікові про свої сексуальні потреби

Вважай, що їх узагалі немає. Нехай здогадується. А оскільки він здогадатися не може, бо не читає думок, то виражай тільки своє незадоволення. Найкраще «про це» взагалі не розмовляти. З часом вдасться уникати не тільки теми, а й фізичної близькості.
Насправді у людей існують серйозні причини, які ускладнюють подружнє співжиття або й роблять його неможливим, але навіть про це було би варто порозмовляти і вирішувати свої проблеми. Сексуальність – мабуть, найчутливіша і найбільш крихка сфера людської психіки, й через це поранення у цій сфері можуть бути найглибші, і виправити їх буває найважче.

 

16. Використовуй звороти: «бо ти завжди… бо ти ніколи…»

Використовуй їх довільно, за найменшої потреби звернути увагу чоловіка. Такі повідомлення, всупереч початковій думці, зовсім не мобілізують його – наслідок повністю протилежний. Чоловік перестає слухати. «Бо ти ніколи…» – це сигнал, який переключає його сприйняття на рівень, до якого ниття жінки не має доступу.

 

17 Створи власне коло знайомих

І повністю відділися від чоловіка: май свої справи, свої таємниці, своїх друзів, до яких чоловік не матиме доступу. Відокремлення світів існування впроваджує розлам у «єдине тіло» подружжя. Не тільки згасають спільні теми і справи – з’являється невпевненість, ревнощі. Зрештою постає питання: чи нас іще взагалі бодай щось єднає?

 

18 Повністю присвяти себе дитині!

Це ж таке природне! Всі це зрозуміють! Скористайся з появи дитини на світ, аби створити «альтернативний зв’язок». Подружжя – це не так важливо, зрештою, воно існує задля того, щоб була дитина, ну і все, дитина вже є.
Від такого типу поведінки не виграє, на жаль, ніхто: жінка втрачає чоловіка, він втрачає жінку, а дитина, позбавлена правильного співвідношення стосунків у сім’ї, виростає неспроможною будувати власну здорову родину.
* * *
Вочевидь можна з погордою кинути – «що за дурниці!» І нічого не змінювати, залишаючись у своєму абиякому, кепському, пораненому подружжі (вочевидь поки другій половині цього союзу терпець не урветься). Але можна зважитися на експеримент і змінити правила свого життя і поведінки. Тим більше що це такі «дрібниці», вони коштують лише трохи старань і доброї волі.

Текст опрацьовано CREDO на основі матеріалів deon.pl 
Малюнки Світлани Бабинської
CREDO №2 (126), 2012

*
Нагору