Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Навіщо хлопцю женитися?

Це тільки дівчатам здається, що у парубків все просто – зустрів принцесу, закохався – значить, пора, хлопче, женитися. Насправді причин для одруження у хлопців набагато більше. Однак, шановні панянки, не поспішайте підстрибувати від захвату – далеко не всі ці причини вам сподобаються. Якщо ж ви – зовсім не панянка, і все ще думаєте, навіщо вам женитися, тоді ми вам можемо допомогти. І – перерахувати основні аргументи, заради яких ваші колеги погоджуються піти до вівтаря.
Чоловіки женяться з різних, часом навіть діаметрально протилежних причин. Для переважної більшості весілля – ледве не кінець світу, але практично всі приречені через це пройти. Погодьтеся, якщо помізкувати над питанням, чому хоче або не хоче вийти заміж дівчина, то тут з легкістю можна перерахувати всі аргументи на пальцях однієї руки. Із чоловіками все набагато складніше. Всупереч легенді, далеко не завжди їх доводиться тягнути до вівтаря силоміць.

Кар’єрні амбіції, або діти лейтенанта Шміта

Досить часто складається ситуація, коли чоловікові для просування службовими сходами просто необхідний статус солідної сімейної людини. Особливо це поширено в західних фірмах. Чомусь вважається, що одружений чоловік більш надійний, відповідальний і працьовитий.
Як не дивно, але саме так на питання про причини одруження відповів кожен другий чоловік. Вони дійсно вірять у те, що в закільцьованої людини набагато більше шансів домогтися успіхів у просуванні по службі. Адже начальник завжди довірить відповідальне завдання саме одруженому співробітникові, тому що він більш організований. А якщо на роботі трапляться неприємності, то порядний сім’янин не піде в запій, а швидше за все просто поплачеться в жилетку дружині. Також співробітники, у яких є родина, не будуть до ранку “зависати” в нічних клубах, розважатися всілякими пригодами, після яких їхня працездатність наступного дня буде дорівнювати нулю.
У радянські часи за таким принципом кувалися родини військовослужбовців і дипломатів. Заради кар’єри частенько чоловіки женяться на своїх начальницях або на дамах зрілих, у літах. Навіть якщо це не вимовляється вголос, кожен з подібних молодят прекрасно розуміє, хто що буде мати з такого шлюбу.
Втім, навіть Остап-Сулейман Берта-Марія-Бендер-Бей колись одружився заради стільців…
Окрема категорія – політики. Потенційний політик зазвичай ретельно планує не тільки одруження, а й певну кількість дітей – аби виглядати вкрай порядною людиною. Іноді, будьмо відверті, буває й таке, що політики одружуються, аби приховати свою не зовсім стандартну орієнтацію…

Домашня турбота

Для багатьох чоловіків холостяцький спосіб життя згодом перетворюється на пекло. Коли набридає самому прибирати, прати, готувати їжу – самий час підшукувати дружину. Зрозуміло, при такому підході про любов навряд чи йдеться. Дружину підшуковують за двома критеріями: хазяйновитість і габарити (чим більші груди й крутіші стегна – тим краще).
Багато хто сприймає одруження як найбільш доступний спосіб поліпшити свій побут. Вони ставляться до дружини як до пристрою для готування смачних обідів і прибирання квартири. Вибираючи собі супутницю життя, у першу чергу звертають увагу на її кулінарні здібності. Створюється враження, що парубки проводять серед претенденток своєрідний конкурс на найбільш смачний борщ і найшвидше прибирання квартири.
Частенько трапляються чоловіки вкрай егоїстичні, часто це мамії, які женяться для зручності існування. Дружина для них – “три в одній”: куховарка, домробітниця, партнер у ліжку. І не більше того. Це не тільки спосіб поліпшити побут, а й стратегія суттєвої економії коштів. Дружина – середнє арифметичне від суми: кухонний комбайн, пилосос і гумова жінка.
Іноді такий чоловік до одруження – сама чарівність, у деяких випадках вони навіть можуть готувати самі і радо пригощатимуть дівчину приготованими власноруч стравами. При цьому підозріло уважно приглядаються до вмінь самої нареченої. Однак як тільки в паспорті з’явиться відповідний штамп, поведінка чоловіка різко змінюється – він не просто вимагатиме, щоб про нього піклувалися, а ще й вказуватиме, як саме дружина повинна готувати, і які приправи кидати до борщу.
Трапляються й інші “кулінарні перверзії”. Хлопець спочатку одружується на дівчині “три в одному”, а потім починає розуміти, що кухня, прибирання і ліжко – зовсім не гарантія щастя. Деякі унікуми в таких умовах купують посудомийну машину, вчаться готувати, і відразу ж розлучаються… Однак це вже зовсім інша історія.

Батьківська воля

Тут можливі два варіанти. Або парубок з досить забезпеченої родини, боїться втратити матеріальну підтримку й жениться на тій дівчині, яку виберуть батьки. Швидше за все, вона виявиться VIP-донькою. Або парубок належить до когорти тих самих “синків”, яким наречену вибирає мама.
Такі шлюби практикуються в ділових колах. Треба об’єднати капітали – вирішує тато за сина. Женися! Та й по всьому. А куди подітися без батьківської матеріальної підтримки? До хорошого звикаєш швидко. Не кожен заради палкого кохання проміняє розкішну джакузі на іржаву ванну.

На зло кондуктору

Часто чоловіки йдуть у загс на зло всім або комусь конкретно. Дуже конкретно. Якщо кохана дівчина йде до іншого, парубок, бажаючи їй помститися, жениться. Він особливо не замислюється при виборі нареченої, головне – швидше поставити штамп, і щоб про це обов’язково довідалася “та дурепа”. Через деякий час він, як правило, розуміє, що зробив гірше у першу чергу собі.

Із цікавості

Треба ж сходити туди, куди не рекомендують друзі, але де в остаточному підсумку всі опиняються. Одруження стає своєрідним експериментом, щоб потім точно знати, що це було “не для мене”.

На спір

Дана причина зустрічається вкрай рідко. Але в мене був знайомий, що посперечався із другом, що найкрасивіша дівчина в групі вийде за нього заміж. І виграв. На жаль, вони розлучилися, не доживши до першої річниці весілля. Бувають унікуми, які женяться саме з бажання виграти парі. У житті такі сперечальники частіше ламають долю жінці, та й собі теж.

Дітей хочеться

Так! Це буває і у чоловіків. Заздрість біла бере, коли друзі з малятами гуляють, іграшки купують, діляться своїми радостями: маля вже вчора пішло, малеча набрала ваги, маля назвало мене татом. Пораділи разом, а в нього немає такого – кривдно. Промайне думка про упущені можливості, що от, якби з Катею (Юлькою, Галькою) одружився, то вже було б маляті три рочки. Оскільки дітей чоловік хоче тільки від коханої жінки, то й жениться здебільшого з любові.

Хочеться – не хочеться, а вже є

Частенько, що там гріха таїти, одружуються, бо “нема куди подітися”. Іноді після цього чоловіки виявляють, що це справді була саме та жінка, і дякують долі за те, що затягнула їх під вінець таким не зовсім чемним способом – бо інакше їм би самим просто й на думку б не спало одружуватися саме з цієї дівчиною. Однак буває й інакше – і тоді дітям доводиться вислуховувати, що, мовляв, от через тебе я…! Тим не менш, частенько трапляться й дівчата, які вважають, що не гріх в такий спосіб затягнути коханого до РАГСУ.

Для статусу

У цьому випадку дружину обирають відповідно до майбутнього положення. Жінка повинна не тільки підкреслювати всі чоловічі достоїнства чоловіка, але й відповідати йому, як дорога прикраса дорогому вбранню. Якщо жінка перестає відповідати статусу, її можуть поміняти. Але є й інший бік медалі – якщо статус десь щезне, дружина може щезнути разом з ним.

Від самотності

Багато чоловіків, особливо ті, які досить пізно перестали жити зі своїми батьками, дуже цінують свободу. Правда, років після 28-35 вони починають називати це самотністю. І розуміють, що насправді дуже приємно, коли не потрібно шукати ключ, а досить просто подзвонити у двері – і тобі відкриють... Тридцять п’ять відсотків чоловіків вважають відчуття самотності достатньою підставою для того, аби почати виконувати програму передшлюбних танців.

“Хочу до мами!”

Ще чоловік жениться, якщо йому потрібна “матуся”. За ним доглядали з дитинства: годували, одягали, прали, а тут лихо: залишився один. Біда! Йому потрібні нянька й соска. Придивляється недовго. І негайно зробить пропозицію. Відразу наступає полегшення. Усе в руках коханої. А їй, можливо, доведеться бути йому нянькою все життя. З іншого боку, шостим чуттям такий хлопець обере саме ту, котрій подобається бавити “дитятко”, котре ніколи вже не виросте. Вона може скаржитися на його інфантильність, навіть влаштовувати істерики, однак від свого “вусатого маляти” нікуди вже не піде…

Просто нетерпиться

Він – скромний, тихий хлопчик, дівчат соромиться, знайомитися не вміє, а хоче постійно займатися сексом. І якщо зустрілася панна у розквіті сил, якій теж не вистачає сексу в цьому житті (зазвичай їм обом 26-27 років), то обоє захоплюються один одним і знаходять спільну мову. Спалах пристрасті. І вже немає бажання розлучатися. Все, приїхали. Якщо в жінки є дитина, вона не є перешкодою. М’яка, поступлива, вміє швидко зрозуміти ситуацію, допомогти, нагодувати, обігріти й завжди готова приголубити чоловіка – це просто втілення мрій.

Бажання жінки – це святе

Невже чоловіки так слухняні? Не в цьому справа! Якщо вони довгий час підтримують відносини з жінкою, статус цих відносин для них не дуже важливий. Але якщо жінка наполягає, чоловік зрештою говорить: “Добре, якщо ти так до цього прагнеш, давай оформимо наш шлюб”. Дві третини одружених чоловіків вважають, що виконали бажання своїх обраниць. Ще один варіант такого вибору – коли поставити штамп в паспорті просять діти. Бігає навколо тебе юрба малечі, і шантажує: “Тату, а ти з мамою одружишся?”. І тоді навіть найбільш вперті складають зброю і йдуть розписуватися…

Щоб вона нікуди не втекла

Трапляється не дуже часто, однак… Однак іноді чоловік починає побоюватися, що дівчина, котра зараз біля нього, може втомитися від невизначеності стосунків і піти до іншого. Особливо якщо на дівчину заглядаються на вулиці всі чоловіки. Гірше те, що після одруження частенько такі чоловіки свідомо чи не зовсім починають “вбивати” дружині в голову комплекс неповноцінності, мовляв, та ти така-сяка, нікому не потрібна. І робиться це, знову ж таки, з тією самою благою ціллю – щоб вона нікуди не втекла. Однак це вже – зовсім інша історія…

Джерело

 

 

*
Нагору