Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Щоб жити щасливо, подружжю треба спати окремо?

Наталія Радулова

Щоночі одне й те саме: «Хррр! Хррр! »Беруши не допомагали. Мій чоловік хропів так, що сусіди скаржилися. Під ранок я мріяла тільки про одне: про спальню кілометрів за триста від цього любовного ложа.

У Великобританії в семи випадках із ста подружжя розходяться з-за того, що їм доводиться ділити альков, повідомила днями газета La Repubblica. Дуже важко зберегти взаєморозуміння, коли кожну ніч він притискає їй волосся ліктем: «Руки! Блін! Ведмідь!» А вона раз у раз б’є його коліном в інтимні місця: «Ноги! Блін! Корова! »Хропіння, як я вже говорила, оптимізму любовним стосункам теж не додає. Але ж є ще ковдра.

О, ці ковдрові битви! Я точно знаю, чому моя приятелька повернулася від бойфренда до мами.

Просто кожну ніч Стьопа загортався в ковдру, як в кокон. І не віддавав ні п’яді своєї коштовності з холлофайбер. Тримав міцно, як воїн прапор. Пробували варіант з другим ковдрою. Так він і його відбирав. Якби в квартирі жив хтось ще, Стьопа, напевно, вночі ходив би до його дивану і, не прокидаючись, кричав: «Ковдра чи життя?»

Зрештою дівчина не витримала. Після пропозиції купити їй спальний мішок вона зібрала речі і відбула в бік рідного дому. Звичайно, виснажлива битва за ковдру, швидше за все, стала лише останньою краплею в і без того складних відносинах. Але ж стала же. І якщо дівчина, витягнувшись на своєму ліжечку, каже подрузі в телефонну трубку: «Я щаслива без нього, я можу нарешті нормально виспатися», — це не так смішно, як здається.

А кватирка? Я можу тільки здогадуватися, скільки подружніх пар в Росії розпалося через те, що один кричить: «Закрий! Мені холодно!», А другий волає:« Відкрий! Мені жарко!» Вони так сперечаються роками. Він їй розповідає про те, що не можна спати в задушливому приміщенні, а вона йому пояснює, що підхоплює ангіну при найменшому відхиленні від кімнатної температури +30.

Про кондиціонер взагалі мовчу. Якщо на роботі обов’язково виявляється громадянин, якому дме, то будьте впевнені — вдома теж такий знайдеться. Ви трохи відвернетеся, а він стриб з ліжка! — і давай на кнопки пульта жати. Виставить свої +30 і вляжеться задоволений. «Милий, — скажете ви. — Ну не можна ж так. На вулиці все-таки +29». Він лише посміхнеться: «От і добре. У нас тепліше ».

Знову ж, ноги. Всім відомо, що деякі індивідууми люблять закидати ноги на прилеглих. А у мого друга була дівчина, яка реально бігала уві сні. Як собака, кінцівками сукала, їй-богу. Як рвоне стометрівку — тільки встигай ухилятися. Хлопець спочатку розчулювався, підбадьорював: «Ксюха, вперед! Оле-оле-оле! Йдеш на рекорд! »Але через пару місяців ці нічні забіги стали його втомлювати. Та й дупа від стусанів стала боліти. Не знаю, через що вони розлучилися, але думаю, він зітхнув вільніше, коли спрінтерша покинула альков.

У США, за даними National Sleep Foundation, 23% подружніх пар сплять в різних кімнатах, як у вікторіанську епоху. А в 2015 році цей відсоток збільшиться до 60. А все тому, що однокроватнікі заважають повноцінному сну один одного. Людина, виявляється, прокидається кілька разів за ніч через свого партнера — той те перевернеться, то зітхне, то ногою брикне. Тому американці і розділяються.

Росія — країна теж немаленька. Але не кожному росіянину на цій величезній території вдається знайти містечко, щоб без претензій переспати ніч в тиші. Хто б мені пояснив, чому це саме у нас, володіють такими просторами і багатствами? Тисячі сімейних пар думають: які там окремі спальні, тут би сексом якось скромно зайнятися, щоб свекруха не почула, та дитина на кріслі-ліжку не прокинувся.

Запитала я у своєму блозі, як люди справляються з усім цим. З’ясувалося, що спільний сон — тема хвороблива. Претензій у громадян накопичилося — не злічити. «Мій чоловік вночі голосно дихає», — ледь не плакала одна. Хтось із співчуваючих підтримав: «Сопіт, сцуко, так? Прямо у вухо? » Панночка одна порадила подушечкою хропуну злегка придавити. Це, мовляв, допомагає. Вона вже третьому чоловікові так робить, і результати добрі.

У деяких проблеми з матрацом — великий чоловік продавлює його так, що худенька дружина просто скочується в підготовлену траншею. Страждають обидва. Розмови уві сні теж напружують: «У мене чоловік-іноземець, що він там бурмоче рідною мовою, не розумію. І злюся ». Хтось вночі стогне, хтось плаче, нявкає або сміється. Як виспатися серед такої какофонії?

А є ті, хто вважає за краще спати з тваринами. «Чоловікові треба відкрити штори:«Не можу спати, як у домовині». І закрити при цьому балкон: «Протяг!» Мені треба відкрити балкон, бо як повітря, а штори закрити, тому як вранці сонце. Сплю з собакою тому ». Але тут теж треба бути насторожі. Як сказав один з присутніх: «Прочитавши коменти вище ... Головне — не нявкати уві сні, коли спиш з собакою!»

Це, мабуть, поки єдина порада, яку можна дати всім страждальцям. Постарайтеся як-небудь не нявкати уві сні. І збирайте гроші на квартиру з ще однією спальнею. І ще ... Досить хропіти!

Подружжю рекомендується спати роздільно

Подружні пари і закохані повинні знати, що спільний сон шкодить їхньому здоров’ю та відносин.
До такого висновку прийшли британські вчені в ході останнього дослідження.

На думку фахівців, спільний сон може викликати сварки і розбіжності з приводу хропіння, перетягування ковдри і штовхання один одного вночі. Проведене дослідження також показало, що у подружжя було вдвічі більше невдоволення по відношенню один до одного, їли вони спали в одному ліжку.

Один з авторів дослідження, який, за його словами, спить зі своєю дружиною окремо, відзначає, що історично чоловік і жінка спали в різних місцях. Сучасна ж традиція спати в одному ліжку стала популярною з приходом індустріальної революції, коли люди стали перебиратися в міста, а в малесеньких квартирках було дуже обмежено житловий простір.

У Вікторіанську епоху серед сімейних британців спати в одному ліжку було непопулярно, а в древньому Римі подружнє ложе використовувалося не для сну, а виключно для любовних утіх. На думку дослідників, сучасні пари повинні слідувати мудрому прикладом предків. "Це щось подібне до того, що робить тебе щасливим. Якщо ви спите разом і вам нічого не заважає, ну що ж, продовжуйте в тому ж дусі. А якщо це не так, то не бійтеся все поміняти ", — говорить один з фахівців.

"Нам всім коли-небудь доводилося побувати в ситуації, коли чоловік тебе обіймає, а потім каже:" Ну що, я збираюся поспати. Рухайся на іншу сторону ліжка ". Так чому б просто не поміняти місце для сну, щоб більше з подібним не стикатися ", — додає інший.

За словами дослідників, поганий сон стає причиною депресій, серцевих захворювань, інсультів, порушення роботи легенів, а також пробок на дорогах, автомобільних аварій і розлучень, проте традиційно ігнорується в якості важливого складового здорового способу життя, передає BBC.

"Люди зазвичай відчувають себе набагато комфортніше, коли сплять зі своїм партнером, однак наше дослідження доводить зворотне", — відзначив один з учених. Він порівняв відчуття 40 подружніх пар, коли вони сплять разом і коли проводять ніч на роздільних ліжках. При цьому з’ясувалося, що 50% сплячих разом були чимось роздратовані або стурбовані.

Спільний сон шкодить стосункам

Британські вчені на початку квітня зробили відкриття, яке спочатку здається першоквітневим жартом. За їх твердженням, спільний сон закоханої пари вбиває романтику і шкодить їхнім стосункам. Крім того, чим частіше подружжя спить разом, тим більше ступінь їх незадоволеності один одним.

При серії експериментів, в яких брали участь 40 подружніх пар, вчені з’ясували, що 50% сплячих разом були чимось незадоволені, в той час як спали окремо дружини ні на що не скаржилися.

«Сон з коханою людиною — це чудово, проте перетягування ковдри, штовхання один одного вночі, не кажучи вже про хропіння, можуть викликати безсоння і невдоволення один одним надалі», — зазначив один із учених.

 

*
Нагору