Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

5 мов любові

Лінгвістика розрізняє багато мов: українську, іспанську, китайську — всіх не перелічиш. Більшість із нас спілкуються на мові, яку вивчили в дитинстві. Щоб розуміти іноземців, ми вивчаємо їхні мови, долаємо так званий мовний бар`єр. Отже, якщо ми хочемо, щоб нічого не заважало нам розуміти когось – то повинні вивчити його мову.
З емоціями – те саме. Мова, на якій виражаєте любов ви, може відрізнятися від мови вашого судженого, як відрізняється українська від китайської. Бути щирим – цього ще замало. В коханні треба говорити на мові того, кого кохаєш.
До весілля кохання продиктоване серцем, після нього – розумом і волею. Над любов'ю треба працювати, вивчати її мову. Ми знаємо людей, які кілька років жили за кордоном і опанували мову іншої країни. Ми знаємо людей, що прожили у шлюбі багато років, але досі говорять різними мовами... Чому так відбувається? Чи не тому, що в кожного – своя мова любові, яку інший може просто не розуміти. Через неадекватність перекладу ми можемо просто не чути одне одного.

Mова любові №1 – СЛОВА

Слова – це тільки один із способів виразити почуття. Але деяким людям дуже важливо щодня чути слова на взірець: „Ти дуже гарний (гарна)” або: „Я тебе люблю”. Іноді ми відчуваємо силу в собі для того, щоб взяти чергову висоту у своєму житті, але нам не вистачає сміливості. І тоді так важливо, щоб кохана людина підтримала наші дії, сказала, що вірить в нас. Слова близької людини можуть послужити каталізатором до дії. Любов — добра. І якщо ми хочемо розказати про неї, потрібно вибирати добрі слова. Ваш коханий роздратований, різкий? Якщо ви вибираєте любов, то не відповісте йому тим самим.
Намагайтесь вибирати „потрібні” слова.

Мова любові №2 – ЧАС

Разом проводити час – означає цілком віддавати комусь увагу. Ви помічали, що в ресторані майже завжди можна відрізнити одружену пару від неодруженої. Закохані не зводять очей одне з одного. А люди сімейні зазвичай розглядають інших, інтер`єр, страви тощо.
Найважливішим для того, хто говорить на мові часу, – бути разом з коханим. Не поруч, а разом. Перебувати в одному помешканні – це ще не разом. Повинен відчуватися зв`язок.
Приємно спостерігати, сидячи на лавці в парку, як прогулюються по алеї дідусь із бабусею попід руку. Мимоволі заздриш таким стосункам. А до речі, якщо ми не навчимося проводити час разом замолоду, то в старості це не надолужимо.
Буде класична історія: він співатиме в церковному хорі і цілими днями буде грати із такими ж у доміно. А вона, сидячи на лавці, постійно лузатиме під вікном насіння і пліткуватиме із сусідками. Якщо люди не вкладали у почуття, то й не матимуть про що довго говорити.
Навчіться щоденно бесідувати одне з одним. Нехай кожен розкаже про події, що сталися протягом дня, кого із друзів сьогодні зустрів, як справи на роботі, і поділиться своїми почуттями.

Мова любові № 3 – ПОДАРУНКИ

Подарунок можна взяти в руки і сказати: „Він подумав про мене” або: „ Вона про мене згадала”. Бо, щоб зробити комусь подарунок, ви повинні думати про ту людину.
Подарунки – видимі символи любові. Для одних вони більш важливі, інші не надають їм такого значення. Людині, яка говорить на мові подарунків, ціна не дуже вже й важлива. Але якщо мільйонер дарує коханій щось ціною 10 гривень, вона засумнівається, чи це любов. Коли ж сімейний бюджет обмежений, навіть такий подарунок розкаже про велике почуття.
Якщо подарунки такі важливі для вашої половини, ви повинні навчитися дарувати їх. Взагалі-то, це найлегша мова любові. Не будьте надто ощадливими. Ви вкладаєте не в речі, а в стосунки, а тут є в що інвестувати.

Мова любові № 4 — ДОПОМОГА

Допомагати – значить, робити щось для іншого, жертвувати. Приготувати обід, накрити на стіл, помити посуд, змінити дитині підгузник, пофарбувати спальню, зібрати листя надворі, погуляти із собакою тощо. Так-так, любов виражається в побуті. Це – допомога, яка потребує часу і сили. Якщо ви з радістю допомагаєте, ви виражаєте любов.
Якщо до весілля ваш партнер робить щось для вас, це зовсім не означає, що він буде так робити усе життя. Любов – це щоденна праця, це постійний вибір на користь іншого і стосунків з ним. Якщо він вибере любов – буде допомагати.
Любов — це самовіддача. Віддати кращу частину іншому — це сіяти у стосунки добре зерно, яке проросте і принесе плоди.

Мова любові № 5 – ДОТИКИ

Для декого дотик – це єдиний спосіб виразити любов. Таким людям необхідно триматися за руки з коханим, їм треба, щоб їх цілували, обіймали. Тоді вони щасливі.
Бувають дотики, що потребують від нас уваги: масаж, інтимні стосунки. Але дотики можуть бути і миттєвими: покласти комусь руку на плече. Коли ви сидите поруч і дивитесь телевізор, обніміть дружину. Це не потребує великих зусиль, але скаже їй про любов. Поцілуйте чоловіка, коли він іде на роботу, і, може, він повернеться раніше. Будьте ніжними. Ви вчите його мову.
Наша душа живе в нашому тілі. Доторкнутися до тіла – значить, торкнутися душі. Відштовхнути його – відкинути душу. Якщо ваша кохана людина засмучена – ви повинні її підтримати. Якщо дотик – її мова, вона знаходить розраду в цьому. Недаремно кажуть: „Протягнути руку допомоги”.

Отже, визначити, на якій мові говорить ваш партнер, необхідно. Кожен з нас у любові говорить на цих п`яти мовах, але якась із них домінує. Буває, що людині достатньо почути назви п`яти мов любові, і вона відразу розуміє, на якій мові говорять вона і її половинка.
Пофантазуйте. Як ви уявляєте ідеального партнера? Можливо, це допоможе знайти вашу мову любові. Пам`ятайте, що любов – це вибір. Якщо ви задумуєтесь над тим, яка мова любові вашого партнера,— ви вибираєте любити. Долайте мовний бар’єр. Щедро сійте любов, щоб щедро її пожинати.
Евеліна Ковальчук


*
Нагору