Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

ДЕВ’ЯТЬ ТИПІВ ЛЮБОВІ МІЖ ЧОЛОВІКОМ І ЖІНКОЮ

Учені не відставляють спроб скласти ясну і повну класифікацію людських взаємин. Британські психологи вирішили проаналізувати природу взаємин чоловіка і жінки.

Для дослідження відібрали 34 жінки і 16 чоловіків, яких попросили підтвердити або спростувати 60 тверджень, що стосуються взаємин статей. В результаті психологи склали нову типологію любові, яка включає 9 видів, пише The Guardian.

”Я хотів знайти спосіб витягнути чужий людський досвід, не вдаючись до прямих питань”, — пояснює Саймон Уотс з Nottingham Trent University, один з учених, що проводили дослідження. Йому допомагав Пол Штеннер з University College London. „У окремих випадках, відповідаючи на пряме питання, людина, навіть якщо сильно хоче, може розповісти тобі все, передавши свій досвід в слова”, — пояснюють учені. — „Своїм завданням ми бачили „картографування” держави під назвою любов. Іншими словами, дізнатися, яка погода в цій державі сьогодні”.

Результати дослідження опубліковані в журналі British Journal of Social Psychology. Звіт викладений на 23 сторінках.

Як це буває:

1. „Доросла любов”. Включає взаємну довіру, визнання і підтримку.

2. „Стріла Купідона”. Описує пари, охоплені сліпою пристрастю (такі як Антоній і Клеопатра).

3. Любов, гедонізму. Коли для людини головне — одержувати швидкоплинну насолоду, тема багатьох фільмів Голівуду.

4. Любов як єднання людей. Характеризує відносини, в основі яких лежать романтичні відчуття.

5. Деміфологізована любов (любов без ілюзій). Коли партнери вважають, що для підтримки відносин потрібно працювати над собою, проявляти терпіня і йти на компроміс.

6. Любов як емоційна пригода. Веде до психологічної перебудови особистості. Прикладом може служити досвід Бриджіт Джонс.

7. Від „стріли Купідона” до ролевих взаємин, які виникають під тиском суспільних норм — досвід пари з відомого англійського фільму Девіда Ліна „Коротка зустріч” (Brief Encounter).

8. Від „стріли Купідона” до близької дружби.

9. „Сполучені посудини” — любов, при якій дві люди стають єдиними цілим (один може закінчити фразу іншого).

*
Нагору