Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Вчені стверджують, що любов триває не більше чотирьох років

Любов триває не більше 4 років і є "тимчасовим божевіллям", вважають мексиканські вчені. Про це заявили напередодні дня святого Валентина фахівці з Національного автономного університету Мексики (УНАМ).
На думку дослідниці Хеорхіни Монтемайор Флорес, що працює на медичному факультеті УНАМ, кохання варто відрізняти від симпатії, прихильності та сексуального потяга. З початку фази закоханості відбувається вироблення мозком особливих хімічних сполук, які зосереджують у нейронах. У цей момент активізуються відділи головного мозку, відповідальні за емоції: мигдалина, таламус, гіпоталамус і гіпокампус.
Якщо віддалитися від точної науки, у той час, поки в голові відбуваються ці складні процеси, "жертва Купідона" не здатна думати ні про що, крім коханої людини.
Однак, як стверджує Монтемайор, ці реакції, з анатомічних причин, не можуть тривати більше чотирьох років. Такий "ресурс міцності" навіть у найромантичніших випадках. Тим паче, що психічний стан закоханого, за її словами, можна порівняти з обсессивно-компульсивним розладом, тобто, синдромом нав’язливих станів.
Фахівець із УНАМ підкреслює, що закохатися в одну конкретну людину можна лише один раз. А повторні спалахи почуттів після серйозного охолодження відносин можуть пояснюватися лише прихильністю або сексуальним потягом.
Розвінчавши розповсюджений міф, Монтемайор говорить, що любов, крім іншого, призводить до зниження творчої продуктивності. Жоден шедевр, категорично відзначає дослідниця, не був створений у момент закоханості, але лише після нього, коли любов вже зникала.
Цікаво, що мозок звикає до "любовних" хімічних сполук, і потреба в них стає для організму схожою на голод або спрагу. Причому контролювати цей, нехай тимчасовий, романтичний поклик неможливо.

ЧОМУ ЗГАСАЄ ПРИСТРАСТЬ

Дослідники з Пізанського університету (Італія) встановили, чому пристрасть між закоханими партнерами поступово зникає. У результаті дослідження виявилося, що саме гормони-нейтрофіни спричиняють те, що бажання чоловіків і жінок з часом згасає.
Експерти також з’ясували, що на початку стосунків рівень вмісту цих гормонів у крові значно вищий, ніж коли роман скінчився. Крім цього, у крові закоханої жінки зростає ще й рівень тестостерону.
У пар, стосунки яких тривають рік-два, спостерігали знижений рівень гормонів кохання, навіть якщо їхні відносини були безхмарними. Натомість у них було зафіксовано високий рівень окситоцину – гормону, який підсилює виробництво молока в жінок після народження дитини. Також окситоцин впливає на емоційну сферу чоловіків і жінок: він обумовлює доброзичливу атмосферу та довіру між партнерами.
Тим, хто хоче затримати свій стан закоханості, експерти радять правильно харчуватися, уникати стресів, а також вчасно лягати спати.

 


*
Нагору