Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

КОХАЙТЕСЯ НА ЗДОРОВ’Я

Наукові дослідження доводять, що регулярний здоровий секс має чимало переваг і для чоловіків, і для жінок. А єдине, що сучасна наука може сказати про поміркованість у статевому житті, то це те, що вона не шкідлива. Фахівці Королівського університету в Белфасті провели дослідження, в якому простежили залежність загального стану здоров’я від регулярності статевих контактів. При цьому вчені проаналізували дані про смертність серед близько 1000 чоловіків середнього віку за десятирічний період. Завданням дослідження було порівняти людей однакового матеріального становища, віку і стану здоров’я, але таких, що провадять статеве життя різної інтенсивності. З’ясували: серед чоловіків, які мали найбільше оргазмів, показники смертності були наполовину нижчими, ніж у тих, хто взагалі не займався сексом.

Але існують й інші дослідження, більш-менш наукові, котрі теж прагнуть довести, що заняття сексом навіть декілька разів на тиждень сприятливо впливають на здоров’я, а саме: поліпшується нюх, зменшується ризик серцевих захворювань (учені з’ясували, що в чоловіків, котрі кохаються тричі на тиждень або частіше, ймовірність інфаркту й інсульту знижується вдвічі), зменшується вага, поліпшується загальний стан.

Секс – це своєрідна фізична вправа. Учені стверджують, що один пристрасний статевий акт спалює 200 калорій – майже стільки ж, скільки 15 хвилин бігу. У сексуально збудженої людини частота пульсу збільшується із 70 до 150 ударів за хвилину, а це стільки ж, скільки в спортсмена, який докладає максимальних зусиль на заняттях спортом. Крім того, скорочення м’язів під час статевого акту зміцнюють таз, стегна, сідниці, руки та грудну клітку. Заняття сексом також збільшує вироблення тестостерону, що сприяє зміцненню кісток та м’язів.

Американський психолог Гордон Геллап з’ясував: сексуально активні жінки, чиї партнери не користувалися презервативами, були менш схильні до депресій, аніж ті, чиї партнери використовували цей засіб. Одне з можливих пояснень такої залежності полягає в тому, що простогландин – гормон, який міститься у спермі, – усмоктується в жіночі статеві шляхи, регулюючи вироблення жіночих гормонів. У жінок унаслідок заняття сексом виробляється гормон естроген, який може зменшувати передменструальні болі.

Секс є профілактикою для застудних захворювань та грипу. Із цього приводу дослідження проводили в університеті Wіlkes Unіversіty (штат Пенсільванія). Відповідно до їхніх результатів, у людей, котрі займаються сексом раз або двічі на тиждень, кількість антитіл із назвою імуноглобулін А на 30 відсотків вища, ніж у тих, хто віддає перевагу стриманому статевому життю. Ці антитіла відомі тим, що вони зміцнюють імунну систему.

Так, не лише важливих, а й доволі приємних висновків дійшов унаслідок свого нейроімунологічного експерименту швейцарський учений Манфред Шедловскі.

На думку дослідника з Цюріха, одним із засобів боротьби з грипом є... статевий акт. Він благотворно впливає не лише на обох партнерів загалом, а й на їхню імунну систему.

Відповідно до результатів досліджень, проведених швейцарським ученим, одразу після оргазму кількість природних так званих “кілерних” клітин в організмі зростає в півтора разу.

“Ці клітини, які ще називають фагоцитами, легко розпізнають заражені різними вірусами інші клітинні утворення. Вони проникають усередину і викликають самознищення зараженої клітини, – коментує відкриття свого швейцарського колеги мюнхенський імунолог Петер Шляйхер. – Таким чином, секс не лише оздоровлює наш організм, а й підтримує його імунну систему”.

Як би дивно це не звучало, але від статевої активності залежить здоров’я зубів. Річ у тому, що в спермоплазмі містяться цинк, кальцій та інші мінеральні речовини, котрі, як доведено, сповільнюють руйнування зубів. До речі, вчені з’ясували, що правила гігієни вимагають чищення зубів до та після статевого акту, що само собою вже сприяє збереженню їхнього здоров’я.

Декотрі урологи вважають, що існує пряма залежність між частотністю еякуляції і розвитком раку передміхурової залози. Аргументи наводять такі: для вироблення сім’яної рідини передміхурова залоза і сім’яні пухирці забирають із крові такі речовини, як цинк, лимонна кислота, калій, і потім збільшують їхню концентрацію аж до 600 разів. Канцерогени, які також містяться у крові, так само концентруються. Замість того, щоб тримати ці концентровані канцерогени в організмі, краще їх позбутися. Це можна зробити завдяки природному методу – доброму сексу. Але не забувайте: заняття сексом із декількома партнерами може збільшити ризик раку на 40 відсотків. Це пов’язано з тим, що існує небезпека зараження захворюваннями, які передаються статевим шляхом.

КОХАННЯ — НАРКОТИК

Вивчаючи фізіологію любові, учені роблять дивовижні відкриття. Піддаючи закоханих томографії мозку, нью-йоркський психолог Артур Арон встановив, що початок закоханості діє на мозок, як доза кокаїну. «Коли учасники експерименту бачили фотографії своїх коханих, вентральний покривний відділ мозку, що відповідає за мотивацію і винагороду, насичувався допаміном» — речовиною, яка виділяється в кров при приємних заняттях.

Пізніше в кров виділяються гормони окситоцин і вазопресин, що заохочують формування емоційних зв’язків між закоханими. Крім того, окситоцин формує у матері емоційний зв’язок з немовлям, а вазопрессин відповідає за формування емоційних зв’язків у чоловіків.

Ті, хто щасливий в шлюбі, живуть довше, а імунітет у них вищий, відзначають фахівці.

Краса і здоров’я — різні речі

Мати великі сідниці — корисно для здоров’я, стверджують науковці! Власниці огрядних сідниць мають менше проблем із поганим холестерином та рідше хворіють на діабет.

Доброю новиною для тих, хто має «грушоподібну» фігуру, є й те, що жир виконує функцію «буферу», поглинаючи трансжирні кислоти, що містяться у багатьох оброблених продуктах та можуть мати шкідливий вплив на внутрішні органи, наприклад, печінку.

Жирові відкладення у районі сідниць також підвищують рівень гормонів, що регулюють апетит та вагу. Врешті решт, жиру з цієї частини тіла легше позбутися, аніж, наприклад, з живота.

Жирові ж відкладення на животі призводять до накопичення речовин, що називаються «запальними цитокінами» й пов’язані з ожирінням, серцевими хворобами та діабетом.

«Жир, що знаходиться на животі, не є інертним, він є метаболічно активним, як велика залоза, та виробляє небезпечні токсичні речовини», — застерігає представник Національного форуму ожиріння Девід Хеслем.

Вчені з Університету Саусхемптона виявили несподіваний зв’язок між раком грудей та шириною стегон. Надлишок естрогену, що зазвичай спостерігається у власниць широких стегон, інколи здатен збільшити ризик цього захворювання.

Згідно з результатами дослідження, опублікованого у Американському журналі людської біології, у групі ризику опиняються й діти матерів із широкими стегнами. Ще під час формування тканин грудей ембріона на нього впливає естроген, що циркулює у крові матері.

Великі груди також приносять чимало клопоту своїм власницям. Через свою важкість вони здатні спричиняти біль у спині, або ж навіть викривлення хребта. Більше того, віденські вчені стверджують, що маленькі груди є на 24% чутливішими, оскільки нерв, що передає відчуття від сосків, у них є більш напруженим.

Короткі пальці ніг — це також перевага. Їхні власники докладають менше зусиль під час ходи, а також рідше зустрічаються із захворюваннями сухожиль.

Великі ж вуха насправді краще чують.

«Ви можете це побачити, коли люди прикладають долоні позаду вух, аби краще чути. Тож, це правда, що більше вухо, то більше звуку потрапить до вушного каналу», — каже голова відділу біомедичних досліджень Британського національного інституту глухоти Ральф Хольм.

Короткі ноги, з одного боку, вчені пов’язують з високим рівнем захворювань печінки та серця, а також діабету. Проте вони, як правило, мають товстіші кістки, отже, власникам коротких ніг менше загрожують остеопороз та переломи.

 


*
Нагору