Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Сперматозоїди йдуть на запах конвалій

Відкриття німецького вченого наголошують на значенні запахів у нашому житті

Навряд чи знайдеться сміливець, який усерйоз наважиться заперечувати тезу про те, що запахи відіграють у нашому житті найважливішу роль. Незаперечним і дуже візуальним аргументом його супротивників буде розмаїття парфумерних магазинів. Справді, якщо у світі щорічно виробляють мільйони літрів парфумів, отже, це комусь потрібно…

І фахівці не припиняють своїх досліджень запахів, забираються в такі глибини…

Наприклад, німецький дослідник запахів Ганнс Гатт із Бохума (власник спеціального призу за популяризацію науки) зацікавився нюхом… сперматозоїдів.

І відкрив, що на їх поверхні є спеціальні рецептори, здатні розрізняти запахи. І не лише розрізняти, а й ділити на «улюблені та нелюбимі». Досліднику вдалося встановити, що до «безперечно-улюблених» сперматозоїдами запахів належить запах конвалій. На цей заклик сперматозоїди прямують найбільш охоче. (Які гурмани!)

Слід вважати, що відкриття німецького вченого буде запитане якщо не самими жінками (важко уявити собі жінку, яка напередодні побачення переймається нюховими уподобаннями сперматозоїдів…). А от у медицині (як один із методів, що підсилюють імовірність зачаття) це відкриття може бути використане.

Простата теж чує запахи

Не менш витонченим смаком вирізняється і простата чоловіків. Як вдалося з’ясувати німецькому професору, рецептори, розташовані в цій доволі важливій частині чоловічого тіла, дуже люблять запах фіалок. Це відкриття також може мати практичну користь. І не де-небудь, а в онкології. Так-так, Ганнс Гатт стверджує, що запах фіалок може зупинити зростання ракових клітин. А рак простати – один із найпоширеніших видів онкології у чоловіків.

Але універсальних запахів усе-таки немає!

Ганнс Гатт, досліджуючи вплив запахів на організм людини, планомірно розширює й поглиблює пізнання людини в цій області. Наприклад, він встановив, що запах жасмину без будь-яких побічних ефектів знімає сильний головний біль. Цей вплив обумовлений тим, що запах поникає в мозок людини напряму, минаючи травний тракт: легені-кров-мозок. Цим і обумовлена висока болезаспокійлива ефективність цього запаху.

На жаль, ще одним підсумком роботи німецького вченого стало твердження, що всупереч численним публікаціям у ненауковій пресі, універсальних запахів, здатних викликати, наприклад, статеве збудження в абсолютно всіх людей не існує. На сотню шанувальників будь-якого запаху неодмінно знайдеться щонайменше десяток тих, хто цей запах абсолютно не терпить. Тому навряд чи парфумерам колись вдасться створити абсолютний «еліксир кохання»…

Світлана Ізмайлова

*
Нагору