Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

ДУША В ДУШУ ЧИ ТІЛО В ТІЛО?

Одружуючись, молодята впевнені, що в любові та злагоді проживуть до золотого весілля. Але вже наприкінці медового місяця новоспечене подружжя починає «прозрівати»: людоньки, з ким я пов’язав (пов’язала) долю? І цей тип, який лінується помити після себе тарілку, клявся мені у вічному коханні? Невже ця завше незадоволена мегера буде жити зі мною під одним дахом? Стоп! Не поспішайте...

Психолог Уїллард Харлі присвятив вивченню цієї проблеми цілу книгу «Його потреби, її потреби: побудова шлюбу без зрад». Автор дійшов висновку, що в чоловіків і жінок різні уявлення про сімейні будні. І якщо він чи вона категорично не сприймають базових потреб партнера, це загрожує зрадами й навіть розривом стосунків. Як цього уникнути? З’ясуймо, з якими ж сподіваннями ідуть під вінець молодята...


ВОНА ХОЧЕ...

Прихильності, уваги, любові. Для більшості жінок прихильність і любов мужчини символізує надійність, захищеність, комфорт. Це може виявлятися у формі поцілунків, маленьких знаків уваги (подарунків, листівок, квітів), запрошення повечеряти у кав’ярні, телефонних дзвінків тощо. Є безліч способів сказати «Я тебе кохаю». Для жінки ці вияви прихильності – цемент у її стосунках з чоловіком.

Спілкування. Жінки потребують, щоб з ними розмовляли і слухали їх. У період залицяння пари проводять разом багато часу й спілкуються на різні теми, демонструючи зацікавленість і любов. А коли ці дві людини пов’язують себе сімейними путами, сподіваються, що увага та любов залишаться в шлюбі. Пам’ятайте: чоловік, якому бракує часу на спілкування з дружиною, руйнує шлях до її серця.

Чесності та відвертості. Дружина хоче повністю довіряти чоловікові. Відчуття надійності – червона нитка, що проходить через усі п’ять головних потреб жінки. Якщо чоловік не спілкується з дружиною чесно й відверто, він підриває довіру дружини і поступово руйнує відчуття надійності. Щоб ваша половинка вам вірила, дотримуйтеся простого правила: «Завжди кажи правду, але ніколи не кажи всієї правди».

Повненького гаманця
. Дружина потребує достатньої кількості грошей, щоб жити комфортно. Тобто вона чекає від вас матеріальної підтримки. Незалежно від того, яку посаду вона обіймає, жінка хоче, щоб чоловік заробляв більше за неї.

Господаря вдома. Дружина хоче, щоб чоловік був хорошим батьком і мав обов’язки перед родиною. Більшість жінок, виходячи заміж, відчувають непереборне бажання створити затишне сімейне кубельце і народити дітей. Тому хочуть, щоб чоловіки були лідерами й підтримували їх, поділяючи обов’язки у вихованні дітей.


ВІН ХОЧЕ...

Сексу. Часто жінки не розуміють глибокої потреби чоловіків у сексі, так само як чоловіки не розуміють глибокої потреби дружин у прихильності й коханні. Однак ці дві складові можуть успішно діяти в щасливому шлюбі. Сексуальне життя може бути цікавим і регулярним, якщо є достатньо любові й уваги.

Партнерство у відпочинку й розвагах. Чоловік потребує, щоб дружина поділяла його захоплення, або принаймні сприймала їх як щось важливе для нього. Часто в період залицянь жінки грають у футбол, охоче рибалять і навіть дивляться бойовики. Але після весілля чомусь намагаються змінити смаки та уподобання чоловіка. А це дуже небезпечно для шлюбу. Бо серед п’яти основних потреб (після сексу, звісно) є й така: чоловіки хотіли б проводити вільний час із дружинами.

Привабливу дружину. Кожен мужчина хоче мати дружину, яка подобається не лише йому. І хай як неприємно це чути жінкам, чоловіки насамперед цінують фізичні параметри. А тоді вже – внутрішню, душевну красу...

Домашнього затишку. Чоловіки потребують миру і спокою. Вони часто фантазують про те, як дружина радісно зустрічає після важкого робочого дня, а в квартирі чемно граються чистенько вбрані діти. Потім вони запрошують татка до сервірованого столу, на якому парує вечеря... Після трапези сім’я вирушає на вечірню прогулянку, після якої діти без проблем засинають, а батьки усамітнюються в спальні. Жінки можуть посміятися над цим сценарієм, але такі фантазії властиві багатьом чоловікам.

Поваги і захоплення. Чоловіки хочуть пишатися собою. Тому жінкам варто навчитися не тиснути на благовірних і не критикувати їх, а захоплюватися досягненнями. Це – вагомий мотиваційний фактор для чоловіків. Коли дружина каже коханому, що він чудовий, то це спонукає його до наступних звершень.

Марта ЮЛАНТОВА

*
Нагору