Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Спати разом шкідливо для здоров’я

В ході останніх досліджень британські вчені визначили,
що спільний сон подружжя шкодить їх здоров’ю і стосункам.

Хропіння, поштовхи, перетягування ковдри – все це може викликати сварки і розбіжності. Як з’ясували вчені, у того подружжя, яке проводить разом всю ніч, більше невдоволеності один одним, чим в тих, хто проводить ніч в різних ліжках.

Дослідники говорять про те, що історично склалося так, що чоловік і дружина спали в окремих ліжках. Останнім часом з приходом індустріальної революції, коли люди стали вибиратися в міста, вони змушені проводити всю ніч в одному ліжку в своїх малюсіньких квартирках.

Відомо, що ще в Древньому Римі подружнє ложе ніколи не використовувалося для сну, а лише для сексуальних втіх. У Вікторіанську епоху у британців було не прийнято спати в одному ліжку. Фахівці вважають, що сучасні родинні пари повинні наслідувати мудрий приклад своїх предків.

– Якщо ви спите разом і вам нічого не заважає, ну що ж, продовжуйте в тому ж дусі. А якщо це не так, то не бійтеся все поміняти, – говорить один з них.

Вчені порівняли відчуття 40 подружніх пар, коли вони сплять разом і коли проводять ніч в різних ліжках. З’ясувалося, що 50% сплячих разом були чимось знервовані або стурбовані.

Як відомо, недосипання може стати причиною депресій, сердечних захворювань, інсультів, порушення роботи легенів і тому подібне.

*
Нагору