Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

30 ПОРАД АБИ КОХАННЯ БУЛО ВЗАЄМНИМ

Ці поради — не панацея, бо ж у кожної пари складається свій, особливий мікроклімат стосунків. Але для загального потепління цього клімату наші рецепти цілком згодяться. Щоб ніколи не довелося потім зітхати: “А щастя було так близько...”.

ПОРАДИ ДЛЯ НЕЇ

1. Насамперед намагайся не розпатякати про свою любов усім навколо, на якій би стадії не були ваші стосунки, а особливо, якщо усе ще тільки починається . Уяви, що з того, що тобі є дорогим, можуть брутально посміятися, а ще гірше — донести усе йому... І він дізнається про твоє кохання зовсім не так, як ти уявляла в рожевих мріях.

2. Ніхто не має права втручатися у твої почуття зі своєю критикою, несхваленням чи заборонами. Між іншим, сама природа цього почуття така, що воно майже завжди йде проти чогось: суспільної думки, забобонів, вибриків долі. А найчастіше — проти невіри інших у це кохання, а то й просто заздрості.

3. Якщо ти кохаєш, то навчися прощати і забувати погане. Просто викидай це, як баласт із повітряної кулі, щоб злетіти ще вище.

4. Ревнощам немає місця у справжньому коханні, незважаючи на всі протилежні твердження. По-перше, це низько стосовно нього. Він має право захоплюватися тим, ким хоче, і любити того, кого хоче. І це зовсім не означає зради. По-друге, невже ти так не поважаєш себе, коли думаєш, що йому сподобається хто завгодно, але тільки не ти?

5. Не повіриш, але це особливе задоволення — бути вірною йому. Ти відчуваєш, що твоє кохання вистоїть, не піддасться спокусам, що ти не розмінюєшся на дрібниці і можеш чесно дивитися йому в очі.

6. Не вбивай кохання. Це як убити ненароджену дитину — боляче, страшно і порожньо. Якщо покохала — прийми всі його пекельні муки і радості. Не бійся кохання, бійся, якщо його нема...

7. Не втомлюй його своїм коханням — ти, як людина, що розуміє його настрій, мусиш відчути міру! На все свій час. Збирай ніжність, яку ти подаруєш йому потім. Коли це йому справді буде потрібно.

8. Не шкодуй про вчинки, які зробила заради кохання.

9. Будь великодушною до своїх суперниць. Принаймні не бажай їм зла. Агресією ти стовідсотково визнаєш свій програш. А у твоєму романі з тепер уже блукаючим героєм можна ставити жирну крапку. Як би не було важко, побажай йому щастя! І воно до тебе повернеться. А може, і він...

10. Твоє кохання має бути беззастережним — ти любиш його таким, який він є, із усіма достоїнствами і недоліками, приймаєш у ньому все і не спотворюєш його образ своїми бажаннями і страхами.

11. Радій його успіхам. Якщо ти ревнуєш його до удачі, виходить, думаєш тільки про себе.

12. Краще не влаштовувати йому всіляких перевірок на вірність.

13. Не намагайся щось у ньому змінити! Якщо він недостатньо вірить у себе, то тільки нахапається комплексів, а всі звички залишаться вічним багажем при ньому. А якщо він вкрай волелюбний і абсолютно впевнений у собі, те не виключено, що просто гримне дверима і гордо піде геть.

14. Покладайся тільки на себе. Буде важко? Напевно. Тому що любов — це щось надзвичайне. А щоденність завжди прагне стерти це диво.

15. Важливіше кохати, аніж бути коханою. Дарувати, аніж приймати подарунки. І світити, а не відбивати чуже світло.


ПОРАДИ ДЛЯ НЬОГО

1. Дівчата — істоти незрозумілі й до абсурду ранимі — і це нормальні, спокійні міс без якихось комплексів і проблем, а що казати про вразливих? Від твоїх слів залежить дуже багато, тим більше, якщо ти їй уже подобаєшся. Дівчата часто формують власну думку про себе не без твого впливу. Так що краще не формуй у коханої комплексів.

2. Намагайся прислухатися до неї і зауважувати якісь раптові зміни в її настрої. Вона ухиляється від зустрічей, намагається відшити? Щось тут не так! Запитай — краще відразу привчити одне одного говорити всю правду.

3. Завжди залишайся собою! І не потрібно соромитися своїх недоліків, коли намагаєшся привернути увагу дівчини, яка сподобалася! Вона начитаніша за тебе чи життя її сповнене подій? Знайди в собі те, що змусить її відвести полум’яний погляд від своїх ідеалів. Можливо, ти як ніхто вмієш бринькати на гітарі чи маєш тонке почуття гумору?

4. Якщо можеш, бери дівчину із собою на якісь свої заходи. Не сподобається — наступного разу не візьмеш, але перевірити можна!

5. Якщо за тобою бігає якесь дівчисько, реагуй адекватно! Поважай її почуття і в жодному разі не насміхайся — навіщо завдавати болю і наживати ворогів? Постарайся не звертати на неї уваги і не давати надії.

6. Формуючи думку про дівчину, покладайся тільки на свій погляд і смак.

7. Пам’ятай, що підлітковий цинізм, брутальність, неповага до дівчини — не що інше, як ознака невпевності в собі.

8. Твій зовнішній вигляд — це показник твоєї самооцінки. Носи все, що подобається, нехай це буде футболка на п’ять розмірів більша, але вона повинна бути чистою! Зазвичай охайний хлопець завжди викликає повагу.

9. Ніколи не зустрічайся з дівчиною з жалю чи з честолюбства! Тобі має бути цікавою, потрібною і дорогою тільки вона сама! Це аксіома.

10. Придивися до її друзів — це можуть бути дуже цікаві люди, тим більше, якщо їх вибрала вона... А от з її подругами не воюй ніколи — рано чи пізно їй доведеться когось з вас вибрати — і не факт, що тебе.

11. Ніколи не обговорюй своєї дівчини з друзями, а особливо її недоліків. Краще стосунки з’ясовувати наодинці й ніколи — у присутності її подруг.

12. Якщо тобі сподобається дівчина, будь чесним перед собою! І не намагайся лізти зі шкіри, щоб довести їй, що ти до неї байдужий і взагалі думаєш тільки про свій комп’ютер. Звичайно, “чим менше ми кохаєм жінку, тим більше ми подобаємось їй”, але і цією чарівною формулою не можна зловживати!

13. Не варто на очах у дівчини усувати всіх щасливих суперників методом “хук праворуч, хук ліворуч”. Це тільки в передачі “У світі тварин” самки захоплено спостерігають за битвою самців. До того ж дівчині завжди приємно думати: “Це я його сама вибрала, зі ста вісімдесяти дев’яти претендентів...”. А отут ти все вирішуєш за неї.

14. Навіть якщо ви знайомі давно, ніколи не переставайте радувати одне одного! Просто будь з нею щирим! Якщо хочеш, зроби їй щось приємне, зроби, але не відкладай це на потім!

15. І головне — наважся! Наважся кохати, зробити перший крок, освідчитися, бути з нею разом! І роблячи цей дивний, запаморочливий крок назустріч дівчині, яку ти вибрав, пам’ятай тільки одне: найстрашніше, що вона може зробити, — це відмовити тобі. Та й це ще не кінцевий пункт вашого шляху. Найцікавіше тільки починається...

Наталія МАКУНІ

*
Нагору