Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Тепер є доказ: чоловіки і жінки – різні істоти

Увага, доктор Франкенштейн і, мабуть, Ґлорія Cтейнем (знаменита американська феміністка): бувають мізки жіночі і мізки чоловічі. Єдиного генетичного людського мозку не існує, як би відчайдушно на цьому не наполягали феміністки в прагненні до рівності статей.
Нові неспростовні клінічні дослідження показують, що "дах" у чоловіків і жінок не однаковий.
"Гумористи мають рацію. Наука це доводить. Мозок чоловіка і мозок жінки і дійсно працює по-різному", – оголосила вчора дослідницька група з Університету Альберти в Канаді.
Проаналізувавши результати магнітно-резонансної томографії 23 чоловіків і 10 жінок, вчені знайшли, що вони використовують різні області мозку при рішенні однакових задач.
"Ширше значення цього дослідження полягає у тому, що у результаті ми зможемо виявити відмінності між "монтажем" мозку чоловіка і мозку жінки", – заявив автор дослідження д-р Пітер Сільверстоун, психіатр.
Сільверстоун сподівається, що ці відкриття приведуть до нових методів лікування депресії та інших психічних розладів. В той же час одного прекрасного дня вони зможуть пояснити певні типи поведінки, властиві чоловікам і жінкам у звичному житті.
Чому, наприклад, під час однакової автомобільної поїздки чоловіки відмовляються розпитувати, як проїхати туди, куди їм потрібно, тоді як жінки занурюються в карти і вивчення покажчиків на дорозі? Чому під час проглядання мелодрами жінки плачуть, а чоловіки сплять? Можливо, вся справа в цьому доброму старому "монтажі"?
У ході канадського дослідження добровольцям давали завдання на пам’ять, координацію, орієнтацію в просторі та мовні тести, і в процесі їх вирішення мозок учасників дослідження сканувався за допомогою магнітно-резонансної томографії. Зафіксовані схеми показали, що чоловіки і жінки справляються з випробуваннями абсолютно по-різному.
"Результати самі прийшли до нас у руки, – розповідає Емілі Белл, одна з дослідників. – Іноді чоловіки та жінки вирішували одні і ті ж завдання, але мозкова активність була різною. Іноді вони вирішували різні завдання, а мозкова активність була однаковою".
Є й інші дослідження, які підтверджують, що мозок чоловіка і жінки працює по-різному. Психіатри медичного факультету Стенфордського університету оголосили 7 листопада, що у чоловіків і жінок, до того ж, різне відчуття гумору. Використовуючи магнітно-резонансну томографію, вони спостерігали за мозком 10 чоловіків і 10 жінок, поки ті розглядали газетні комікси. Дослідники виявили "відмінності в реакції мозку на гумор, обумовлені статтю". Чоловіки передчувають веселу розв’язку. Жінки більше цінують мову і не так прагнуть дістатися до кульмінації, проте коли доходять до неї, то дістають більше задоволення, довели психіатри.
Представники різної полови також не схожі один на одного за рівнем розумових здібностей.
"Людська еволюція породила два різні типи мозку, що визначають рівноцінну розумну поведінку", – вказав психолог Річард Хайер з Університету Каліфорнії, в Ірвіні, після обнародування в січні підсумків свого дослідження мозку чоловіка і жінки.
Використовуючи ту ж магнітно-резонансну томографію, він встановив, що в мозку чоловіка сірої речовини, яка контролює обробку інформації, в 6 разів більше, ніж у жінок. Але у жінок в 10 разів більше білої речовини, яка відповідає за організаторські здібності.
Відкриття "можуть допомогти пояснити, чому чоловіки досягають успіху в рішенні задач, що вимагають вужчої обробки інформації (як в математиці), тоді як жінки показують кращі результати в інтеграції і зіставленні інформації, наприклад, у області мови", йдеться в дослідженні.
Але дещо загальне у чоловіків і жінок все ж таки є, і це обнадіює. Обнародуване вчора дослідження учених Корнельського університету, в якому взяли участь майже 700 дорослих, показало, що чоловіки і жінки відчувають себе щасливіше в компанії один одного, ніж поодинці. І чим міцніше відносини, тим очевидніше відчуття щастя і благополуччя партнерів, затверджують учені.
"Шлюбні узи напряму пов’язані з вищою самооцінкою, більшою мірою задоволеності життям, великим відчуттям щастя і меншими розладами, тоді як люди, що не перебувають у в стабільних романтичних відносинах, мають нижчу самооцінку, менш щасливі і частіше страждають", – заявила соціолог Клер Кемп Дашсед.

Дженіфер Гарпер

Джерело: The Washington Times, 02.12.2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*
Нагору