Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки



*

16 простих принципів для збереження миру та стабільності у сім’ї

1. Правильно вибирайте час.

Не варто розпочинати важку розмову пізно ввечері, під час улюбленої передачі партнера, після того, як ви трохи випили, чи просто тоді, коли партнер менш за все очікує або мало здатний реагувати на ситуацію.

2. Говоріть про конкретну проблему.

Обмежтеся початковою проблемою. Не варто перераховувати всі дійсні у стосунках проблеми і в найменших деталях. Подумайте, чи варто розглядати всі сьогоднішні, минулі та можливі майбутні проблеми Це призведе тільки до зростання емоційної напруги і до того ж ви будете виглядати злопам’ятною людиною.

3. Уникайте узагальнень.

Такі слова, як «завжди» і «ніколи», наприклад, «ти завжди запізнюєшся», — викликають опір партнера. Це відволікає від початкової проблеми і, відповідно, поглиблює взаємо непорозуміння.

4. Різниця у статусі ні до чого.

Зробіть ставку на якість та розумність своїх аргументів, а не на те, щоб добиватися свого за допомогою зниження статусу партнера і підвищення свого. Аргументи типу таких, що ви заробляєте більше грошей, більш освіченіші, молодші чи старші, мудріші чи досвідченіші, може і здатні змусити партнера замовкнути чи погодитись, але не допоможуть розв’язати проблему.

5. Слухайте.

Кожного разу, коли ви слухаєте, ви показуєте, що цінуєте думку свого партнера. Коли ваш партнер розмовляє, читає чи хоче спати, він вас не почує.

6. Не використовуйте ярлики.

Коли ви використовуєте ярлики, ви показуєте людині, що вона зовсім пропаща. Психологічні ярлики, як-от «дитячий», «невротик», «алкоголік» можуть тільки загладити питання, в якому ви себе почуваєте невпевнено.

7. Що дають пророкування.

Пророкування майбутнього відволікають від обговорення реальної проблеми. («Ти ніколи не змінишся»). Такі твердження лише захищають вас від необхідності докладати будь-яких зусиль для створення добрих стосунків.

8. Не застосовуйте сарказм.

Сарказм — це тільки засіб сказати щось і не нести за це ніякої відповідальності. Якщо ви саркастичним тоном кажете «Ти така(ий) чудова(ий)...», ви вкладаєте в цю фразу те, що ваш партнер — ідіот, і при цьому не несете ніякої відповідальності за це.

9. Не переходьте на особистості.

Ніхто не зможе розв’язати конфлікт, якщо буде переходити на особистості. В такій ситуації ваш партнер почне захищатися так сильно, що конфлікт не розв’яжеться ніколи.

10. Подумайте перед тим, як вдатися до ролі страждальця.

Ця тактика може повністю дезорієнтувати партнера. Найбільш жорсткий варіант — загрожувати смертю, якщо партнер не зміниться. Це просто маніпулювання.

11. Гроші — це не аргумент для конфлікту.

«Будеш заробляти стільки, скільки я...», «Будеш робити стільки, скільки я, будеш мати право на власну думку».

12. Діти — це не аргумент для відстоювання власних думок.

«Коли б ти більше був(ла) з дітьми, такого б не трапилося».

13. Родинні зв’язки — це також не аргумент.

«Ти поводиш себе так, як твій батько» — ця фраза зменшить увагу партнера до ваших слів і позбавить його почуття власної гідності. Далі не чекайте конструктивної бесіди і вагомих аргументів від нього. Скоріш за все, будуть взаємні образи, а до вирішення проблеми прийдеться повертатися наступного разу.

14. Не давайте поради.

Як себе поводити, думати, почувати — дайте можливість людині взяти відповідальність на себе за свою поведінку. Коли ви даєте пораду, ви займаєте позицію повної переваги. Подумайте, як ви відноситесь до того, що вам весь час кажуть, що робити.

15. Уникайте погроз.

«Якщо ти не зробиш, я зроблю...». Можливо, цього разу ви і досягнете свого,та пам’ятайте: ви вдалися до нечесних методів, тому наступного разу чекайте подібної поведінки вашого партнера.

16. Дотримуйтеся сталості.

Постійна зміна своєї позиції виводить партнера з рівноваги. Наприклад, ви поводите себе нестало, якщо скаржитеся, що партнер ніколи не розмовляє з вами, а потім ігноруєте все, що він(вона) вам говорить.

Спробуйте ці поради на практиці. Вони допоможуть вам досягти порозуміння.
джерело

ПЕРЕВІРЕНО — ПРАЦЮЄ!

Спробуйте дотриматися цих порад, і у вас значно поменшає причин для сімейних конфліктів.

1. Якщо кар’єра вашого чоловіка просувається не так швидко, як вам того хотілося б, ніколи не дорікайте йому.

2. Якщо під час перебування вашого чоловіка у відрядженні до вас навідався знайомий, розкажіть про це чоловікові самі — інакше це зроблять сусіди.

3. Якщо ви купили річ, яка виходить за рамки сімейного бюджету, неодмінно скажіть про це чоловікові.

4. Донька поділилася з вами секретом, що вона закохалася, — тримайте це при собі. Як схоче, то сама розповість батькові.

5. Якщо вас запрошують до школи (син вчинив якусь шкоду), то неодмінно розкажіть про це чоловіку. Він має відчувати відповідальність за виховання сина.

6. Частіше повторюйте чоловікові, що ви його кохаєте. Який він розумний і гарний! Такі слова впродовж багатьох тисячоліть творять дива.

7. Не заперечуйте йому, навіть якщо він не правий. Спокійно висловіть свою думку, мине трохи часу, і він сам пересвідчиться у своєму хибному погляді.

8. Вранці не ходіть у нічній сорочці по кухні.

9. Коли чоловік щось вам розповідає, вислухайте його уважно. В жодному разі не перебивайте і не переключайтеся на іншу тему. Це дратує.

10. Даруйте йому ті речі, які для вас нічого не означають, а він їх хотів би мати. Це може бути якийсь інструмент або те, що має відношення до його хобі. Прислуховуйтеся під час прогулянки супермаркетом до його висловлювань на кшталт: «От би мені таку викрутку!»


 


 


*
Нагору