Класика Поезія Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Любов

Любов до жінки - кохання - або є, або немає. Все інше - слова

МАЙКЛ

Логіка тут відпочиває. Пролити деяке світло на цей предмет можуть поезія, живопис, народні пісні і рок-балади. Найкраще - фільм "Іронія долі", але підійде і Голівуд.

Наприклад, "Розвіяні вітром" або "Дев'ять з половиною тижнів" з дуже переконливим у своїй ролі Міккі Рурком.

Кіно створює образ, настрій, ілюзію присутності і причетності.

"А потім було її плаття, плечі, губи та руки на моєму плечі. Ми танцювали повільний танець. Я плакав від щастя, а вона тихо кусала мої вуха. Я рвав її колготки в підсобці, вона стогнала і била мене зошитом по голові. Музика грала танго "чорний політехнік". Вечір був теплий і не хотілося спати. І ми блукали нічним Львовом і цілувалися навіть на людях. Прямо під рекламними щитами. Машини сигналили... Як у кольоровому фільмі... І ранок настав, і голова була забита поезією і вірою... так буде завжди. Дні перестали бути довгими, а сон зник".

Одно слово, красива, божевільна казка, яка кладе початок міцному союзу двох різних людей, об'єднаних спільною мрією перетворити прекрасну мить на вічність.

Що далі? Ініціатива належить чоловікові, але вибирає завжди жінка.

Але чому вона вибирає того, а не іншого? Чому нас, чоловіків, люблять жінки? (В це важко повірити, але, за свідченням деяких літописців, такі випадки в історії людства трапляються). Але знову ж... Чим це зумовлене, звідки воно береться і, найголовніше, яка природа цієї аномалії?

Жінки люблять яскравий, красивий, стильний одяг, гроші, парфуми, швидкісні автомобілі, коштовності, смачну їжу, танці народів світу, навіть дітей і, звичайно, сам процес. Але до чого тут чоловіки?

Наука безсила пояснити явище, яке існує тільки у хворобливій уяві деяких індивідуумів і яке неможливо чітко підтвердити за допомогою лабораторного експерименту.

Є декілька гіпотез. Ні, не чому жінки люблять нас, чоловіків, а навіщо ми їм здалися?
Найлогічніше і найвірогідніше пояснення - біологія. Час від часу жінкам потрібно розмножуватися, а крім нас, чоловіків, на цій планеті більше немає з ким це робити. Можна з пробіркою, але це дорого. Крім того, коли діти виростають, вони починають допитливо запитувати: "Мамо, а чому в мене такий дивний вигляд, де мій тато і ким він був?" Лікарі називають це голосом крові.

Хтось скаже, а як же старий добрий секс? Голос плоті? Основний інстинкт. Улюблена розвага наших далеких предків, особливо довгими зимовим ночами.

Кажуть, чоловіки сексуальні? "Наші бездоганні мускулисті тіла, пронизливі сині очі, широкі плечі, довгі ноги і могутні груди, до яких хочеться пригорнутися.."

Усе це дешева романтика з чоловічих порножурналів. Чоловік, що зіпрів від фізичних зусиль, -видовище, від якого жінку також може кинути в жар. Плюс - біжутерія, гороскоп і макіяж. Це вже журнал для жінок. Очевидно, що все, що написано у цій макулатурі, не має нічого спільного із реальним станом речей.

Найсексуальніше чоловік виглядає, коли відчиняє двері свого кадилака. Одягнутий він при цьому чи навпаки - неважливо. Коли за спиною у нього решітка мерседесівського радіатора, то костюм від Гуччі чи в'єтнамська майка і рвані шузи вже не мають значення. Він при цьому дико сексуальний. Головне, щоб машина була його, а не крадена.

Щодо самого сексу. Ну, по-перше, секс і любов - зовсім не тотожні явища. В совдепії сексу не було, зате процвітали венеричні захворювання і проголошувалася палка любов до батьківщини, партії, генерального секретаря, космосу і танкістів, особливо в селянсько-пролетарському середовищі. Та й народу народжувалося навалом, у теплому кліматі. Йдеться про середньоазіатські республіки. Кохання було-ще більше. Але сексу?

Крім того, секс можна банально купити, а любов, як кажуть японці, вигадали росіяни, щоб жінці грошей не платити.

По-друге, остання східноєвропейська і навіть світова мода у цьому плані недвозначно засвідчує химерну тенденцію. Тобто жінки, вибираючи сексуального партнера, щораз більше надають перевагу жінкам, а не чоловікам. Аргументація убивча і переконлива, як удар молотком по пальцях. Жінки кажуть, що так неможливо завагітніти, а задоволення вони отримують не менше. Вражень - взагалі вагон. І всі вони незабутні. Щоправда, не всі жінки сприймають цю тенденцію на ура. Консервативно налаштовані кобіти і представники старої гвардії кажуть, що то не то, але ортодокси і консерватори - не рівня революційній молоді і представникам авангарду. Приклад Мартіни Навратілової і Гертруди Стайн більш ніж переконливий. Можна піти і шляхом проб і помилок. Спробувати з усіма, щоб зрозуміти, з ким ліпше. Наприклад, як Марлен Дітріх чи Анджеліна Джолі. Але знову ж таки - діти. З огляду на те, що понаписувала про небіжку єдина дочка Дітріх, краще цього не робити, навіть заради чистоти експерименту.

По-третє, в наших численних секс-шопах продають такі речі для цього древнього і вічно молодого процесу, що чоловіки виявляються не те що зайвими, вони взагалі не вписуються в схему. Чоловіча функціональність і витривалість елементарно пасує перед електромеханічними забавками з латексу. Крім того, чоловіка потрібно час від часу годувати і мити. А тут усе просто - вставили батарейку і вперед. Дешево і страшно.

Досить пристойно звучить і економічна гіпотеза жіночої зацікавленості в чоловічому товаристві. Чоловік за усіх своїх недоліків може бути дуже корисним у домашньому господарстві. На запитання дитини: "Мамо, хто приносить нам гроші, їжу, тепло і братиків?" - мама відповідає: "Я". - "А для чого тоді ми тримаємо тата?" Правда, такий діалог не завжди відображає трагічну повсякденність.

Відповідь звучить парадоксально - є очевидна користь і від чоловіка. Не тільки гостей розважати масними жартами, дрова рубати, сміття виносити, футбол коментувати, тарганів на кухні ловити і цвяхи в бетонні стіни забивати. Його зарплатня - все-таки якийсь додаток до спільного бюджету. Як говорила моя однокласниця Анжеліка Крива, її чоловік тихий, скромний, не п'є, мало їсть і не займає багато місця. Як такого не любити? (Я спочатку подумав, що вона про телевізор говорить). Виявилося, про чоловіка. Вона його Казік називає, скорочено від Казимир. Казік Бабіцький.

На думку Анжеліки, чоловік - як дизель. Тобто двигун. Якщо його правильно експлуатувати, то він може дуже довго прослужити. Головне акуратно з ним поводитися. Не бити. Необов'язково фізично. Йдеться про душевні травми. У чоловіків дуже вразлива і нестійка психіка. Вони постійно потребують підтвердження свого его. У них це називається статусом, їх потрібно слухати, навіть якщо немає самого предмета розмови. Навіть якщо йдеться про акумулятор, радіатор і карбюратор. Чоловіків потрібно час від часу якщо не любити, то принаймні імітувати цей процес. В обіймах жінки чоловік знаходить спокій, але втрачає себе.

ОК, сімейних людей можна зрозуміти, у них є діти.

Відомо, що красивими чоловіками жінки милуються, розумних - обожнюють, у добрих - закохуються, сміливих - бояться, але заміж виходять тільки за сильних. Казік - сильний. Він зубами пиво відкриває і може мишей ловити в темноті.

Цікавою є психологічна версія. Є певна потреба в жіночого племені у спілкуванні з братами по розуму. Сестри - це добре, але не можна постійно "перемелювати чиїсь кістки", говорити про лахи і кухню. Та й сварки з особами протилежної статі набагато потужніші й ефектніші. Альтернативи як такої небагато. Не може доросла людина говорити на дорослі теми з дітьми. Собаки, кактуси і ляльки - не надто хороші співрозмовники. Слухати вони вміють, але відповіді від них, розумних, не дочекаєшся. Навіть зважаючи на те, що жінки до своїх слів серйозно не ставляться. "Слова жінки - це завжди неправда, але її вчинки правдиві", - говорили китайські мудреці.

Має право на життя й ірраціональна гіпотеза - час від часу ми всі здійснюємо якісь малозрозумілі, дикі, навіть божевільні речі. Магнітні бурі, метеоритний дощ, порушення гормонального рівня, вибори в парламент. З цього розряду і любов.

Для чого пов'язувати все життя з людиною, яка потрібна тобі якийсь раз на тиждень щонайбільше на п'ятнадцять хвилин? (Можна і скоріше встигнути).

Є кумедна гіпотеза, побудована на віковій традиції. Наприклад, українська народна традиція - тримати вдома чоловіка, навіть якщо користі від нього жодної. Навіть гіпотетичної. Тримають же люди вдома декоративних рибок, пуделів, змій. Утримання чоловіка в домашніх умовах називається досить помпезно -шлюбом. Важкий і болісний процес притирання двох представників людської породи, розділених роками, вихованням, ідеями, бажаннями, інтересами, навіть обміном речовин і, як незаперечне доводять клінічні дослідження, інтелектом.

Що ж тоді кидає нас один до одного в обійми? Містика, ілюзія, віра. Найкраще це демонструє кіно. "Неймовірних пропорцій набережна, з відлунням голосів тисячі і тисячі волоцюг кличе до. себе. В осінніх костюмах кольору безнадії, панамках Help me, з чорними спортивними сумками через плече йдуть нагрітими тротуарами столиці карнавалів і революції двоє людей. Він і вона. Не-прані тиждень світлі парусинові штани елегантно прилипають до їхніх худих задів, на згинах рукавів видно великі масні плями. В чоловіка боляче коле шкіру тижнева щетина. Болить спина. Ноги. Горять підошви". Голос за кадром говорить, що їм залишилося менше як 12 годин.

Джерело

*
Нагору