Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Валері Соланас
Маніфест Товариства за Знищення Чоловіків

(Society for Cutting up Men, SCUM)

Життя у цьому суспільстві – суцільна тупість, жоден з аспектів цього суспільства не являє для жінок інтересу, тому для освіченої, відповідальної жінки не існує іншого виходу, як повалити чинний уряд, відмінити грошову систему і знищити чоловічу стать.

Сьогодні існує технічна можливість репродукування без участі чоловіків і репродукування винятково жінок. Треба негайно розпочати цей процес.

Чоловік з точки зору біології є суцільною катастрофою: чоловічий Y-ген насправді є неповноцінним жіночим X-геном. Іншими словами, чоловік – це неповноцінна жінка, це ходячий викидень, який хиріє вже на генній стадії.

Бути чоловіком, означає бути неповноцінним; маскулінність – хвороба меншовартости, а чоловіки є душевними каліками. Чоловік – винятковий егоцентрик, зосереджений лише на собі, не здатний перейнятися проблемами іншої істоти, або ідентифікувати себе з кимось іншим, не здатний на любов, дружбу, прихильність або ніжність. Він – цілком ізольована самотня істота, не здатна на якісь стосунки з іншими. Його реакціями керують нутрощі, а не мозок; його інтелігентність є лише інструментом його потягів та прагнень; він не здатен переживати духовну пристрасть, духовний контакт.

Він – напівживий оцупок, без жодних реакцій, не здатний давати або приймати радість чи щастя; тому в кращому випадку він – препаскудний дідуган або недалекий простак.

Чоловік перебуває на нічийній території між людиною та мавпою, хоча його становище гірше, ніж у мавпи. Хоча він і існує фізично, його не можна використовувати навіть як племінного бика, він не здатен робити це із задоволенням і чуттєвістю, його фізичні переживання рівні нулю, він не може перейнятися почуттями своєї партнерки, натомість він опанований турботою, чи його виступ був вищого класу, чи він впорається із своєю роботою слюсаря-сантехніка.

Назвати чоловіка твариною, означає лестити йому.

Чоловік є психологічно слабким. Він ненавидить свою пасивність, тому проектує її на жінок, визначаючи мужність як активність і намагається потім це сам собі довести, насамперед – під час трахання. Позаяк він намагається довести те, що заздалегідь є помилковим, він знову і знову це робить. Секс для нього – вимушена спроба довести, що він не є жінкою, але він пасивний і хоче бути жінкою.

Чоловік постійно вимушений компенсувати це не-буття жінкою. Саме тому, а також через свою нездатність до людських контактів і до співчуття, чоловіче суспільство перетворило цілий світ на купу лайна.

Чоловік несе відповідальність за:

війну
пристойність, ввічливість: глибоко всередині чоловік знає, що він є купою лайна, яка немає жодної цінності. Він хтивий як тварина, через це відчуває глибокий сором; саме тому чоловік хоче впровадити соціальний кодекс поведінки
гроші
шлюб, проституцію, роботу
батьківство
страх, лякливість, несміливість, непевність, покірність, пасивність
пригноблення особистості
пригноблення інтимності
ізоляцію, передмістя
конформізм
авторитет, уряд
філософію, релігію, мораль
загальну освіту, глупоту
пригнічення діалогу та дружби
культуру
сексуальність: секс не є складовою міжлюдських стосунків. Навпаки, це індивідуальний, нетворчий досвід, страшенно марна трата часу
недовіру, цензуру
нудоту: життя в суспільстві, створеному креатурами і для креатур, які є найнеймовірнішими занудами; якщо вони в цей момент не перебувають у депресії або розлючені до нестями, воно можуть бути лише страшенно нудним
потворність
хворобу та смерть: всі хвороби виліковні, причиною старіння та смерті також є хвороби; тому можна ніколи не старіти і жити вічно. Насправді, проблеми старіння та смерті можуть бути вирішені упродовж кількох років. Однак всередині чоловічого істеблішменту це ніколи не станеться: через науковців-чоловіків, які бояться біологічних досліджень, бо їх жахає відкриття, що чоловіки є жінками. Чоловік любить смерть – вона збуджує його сексуально, позаяк він всередині уже мертвий, то він хоче вмерти.
Як люди порівняно із собаками мають переважаюче право на життя, так і жінки мають більше право на життя, ніж чоловіки. Тому знищення чоловіків – це добрий і справедливий вчинок; вчинок, який піде на добро усім жінкам. Що б там не було, моральні вимоги залишаються абстрактними, бо чоловіки з часом самоусунуться.

Проте SCUM нетерплячий, і якщо б SCUM був численною організацією, то жінки упродовж кількох тижнів досягли б повного контролю над цією країною. Додаткові заходи полягали б у відміні грошової системи, у плюндруванні та відмові підкорятися паскудним законам.

Навіть не покидаючи чоловіків – лише усвідомивши свою очевидну перевагу та владу над чоловіками – жінки змогли б за кілька тижнів усе взяти під свій контроль і досягти тотального підпорядкування чоловіків жінкам. У здоровому суспільстві чоловік плентався б слідом за жінкою.

SCUM солідаризується з руйнуванням; жінки будуть влаштовуватися на різноманітну роботу і не працюватимуть; SCUM організує безкоштовні автобуси і таксі; знищуватиме всі непотрібні та шкідливі речі: автомобілі, вітрини і “велике” мистецтво; SCUM візьме під контроль радіо, руйнуватиме шлюб, розганятиме мішані (чоловік-жінка) пари.

SCUM знищить усіх чоловіків, які не є членами чоловічої групи допомоги SCUM. Члени чоловічої групи допомоги активно працюють над самознищенням. Приклади членів чоловічої групи допомоги: чоловіки, які вбивають чоловіків, журналісти, які пропагують ідеї SCUM, гомосексуалісти, які яскравим прикладом заохочують інших чоловік до самокастрації.

SCUM організовуватиме сміттяні семінари, на яких кожен учасник-чоловік розпочинатиме свою промову словами: я – сміття, я – брудна, паскудна купа сміття.

Деякі приклади найогидніших, найшкідливіших типів: ґвалтівники, політики, паскудні ударники та музиканти, голови надзірних рад, домовласники, скнари, поліцаї, брехуни і симулянти, диск-жокеї, маклери, чоловіки, які роззявляють рота, коли не мають що сказати; чоловіки, які ліниво тиняються містом і забруднюють навколишнє середовище; всі чоловіки, які працюють у рекламі. Великою є спокуса знищити заодно й жінок-брехунів і т.д., але це неможливо, бо тоді нікого не залишиться.

SCUM буде не лише саботувати, руйнувати, розганяти пари, але й водночас вербувати рекрутів. SCUM буде формуватися з еліти рекруток, активісток твердого гарту та еліти еліт – вбивць.

Для досягнення своїх цілей SCUM не вдаватиметься до демонстрацій: ця тактика підходить милим, добре вихованим паням. Коли SCUM завдасть удару, то зробить це у темряві гострим ножем. SCUM завжди працюватиме на кримінальній базі. SCUM не дасть себе впіймати і покарати, завжди крута, віддана лише своїм цілям. SCUM оперуватиме завжди віроломно, підступно й приховано. Коли зникнуть гроші, то не буде потреби вбивати чоловіків – вони позбудуться єдиного інструменту влади над психологічно незалежними жінками.

Всі жінки будуть зайняті вирішенням усе ще нерозв’язаних проблем: створення нової системи освіти, яка за кілька місяців перетворить мільйони жінок на високоосвічених інтелектуалок, котрі вирішать питання хвороб, старости та смерті.

Та невелика частина чоловіків, яка виживе, зможе провадити свої нікчемні дні, вживаючи наркотики, як трансвестити, або дивуючись супердинамічним жінкам, або зможе піти до найближчого центру самогубств, де цих чоловіків непомітно, швидко і безболісно умертвлять.

Переклала С.О.

Журнал «Ї», число 17 / 2000

*
Нагору