Класика Проза Усяка всячина Прислів'я, приказки Перевiр себе! Хихітня Відгуки*

Десятка великих коханців

Гай Юлій Калігула. Любив все і всіх, включаючи власного коня, хоча в зоофілії помічений не був, але зате привів свого коня у сенат.
Більше коня любив лише власну єдиноутробну сестру, про що проникливо розказано в знаменитому фільмі Тінто Браса “Калігула” із блискучим Макдауеллом, чиє обличчя з тих пір і є обличчям самого Калігули. Життя Гая Юлія закінчилося погано – він був убитий.

Людовик XV. Переплюнув у любовних утіхах всіх інших французьких монархів, включаючи навіть Короля-Сонце, Людовика XІ. Найзнаменитіша його коханка – маркіза Де Помпадур, дама розпусна і неревнива до такого ступеню, що Його Королівська Величність примудрялася паралельно мати ще цілий Оленячий парк – так називався комплекс маленьких будиночків у Версальському парку, де проживали на повному пансіоні “королівські” кізки, хоча треба б сказати – оленихи…

Джакомо Казанова. Найбільш великий, найбільш блискучий, найбільш романтичний, найбільш велелюбний, хоча все це легенди. Втім, Казанова дійсно настільки любив жінок, вони (усі без винятку, а число не скажемо зі скромності) відповідали йому взаємністю. Залишив спогади досить чесні й докладні. Помер у бідності й самітності, зате було, що згадати!

Маркіз А.Д. Де Сад. Не такий уже він був і кровожерливий, хоча “садизм” дійсно пішов від нього, як і багато чого іншого, аж до великого фільму П.-П. Пазоліні “120 днів Содому”. З биттям батогами, годівлею дам “шпанськими мушками”, сидінням (не зі своєї волі) у в’язницях (Бастилія) і божевільних будинках (Шарантон, теж у Франції), автор “Філософії в будуарі” і десятка інших романів, читання яких бажано лише після 21 року.

Петро І. Брав не стільки кількістю, скільки силою. Найбільше любив німкень та інших “європеянок”, тільки не південного походження. Був страшно ревнивий, хворів на сифіліс, що, кажуть, і послужило однією із причин його кончини, хоча офіційна версія – імператор застудився в крижаній воді Неви на будівництві улюбленого ним міста, що і стало найголовнішим ураженням його чресел.

Григорій Орлов. Фаворит Катерини ІІ, кажуть, найбільш улюблений. Хто хоче подробиць, може почитати поему, приписувану Івану Баркову, що так і називається “Григорій Орлов”, хоча авторитетні джерела стверджують, що поему написав не Барков. Докладні описи того, як і куди Орлов Катерину, настільки сліпучі, що перебування його в цьому нашому списку цілком логічно.

Лаврентій Берія. Не стільки великий коханець, скільки великий ґвалтівник, але в цьому він не знав собі конкурентів. Хоча іноді буває важко розібратися, чи дають зі страху чи по любові. Дівчаток, дамочок, дівиць, жінок Берії підбирав спеціально навчений штат охорони: їздив на автомобілі й виглядав. Як побачить: хап – і в машину. Життя своє закінчив ще гірше, ніж Калігула – розстріляли одним прекрасним ранком…

Олександр Пушкін. Гордість російської поезії з африканським акцентом. Про А. Керн усі знають, що він з нею зробив. Те, що вона й хотіла. Після цього “Я пам’ятаю дивовижну мить…”, хоча мадемуазель Керн була не єдиною (див. пушкінський “галантний список”). От тільки наскільки йому можна вірити, запитати вже немає в кого.

Джиммі Хендрікс. Вважається, що кількісно переплюнув Пушкіна і Казанову разом узятих. Чи то більше 1000 (однієї тисячі), чи то більше 2000 (двох тисяч). Хоча тут уже без різниці – на тисячу більше або менше, адже прожив великий гітарист усього 28 років. Між іншим, він займався ще й іншими справами – писав, як відомо, пісні, і повністю його спадщина не видана дотепер. Дійсно, велика людина!

Чарлі Чаплін. Обожнював не тільки грати на екрані роль маленької людини. Ще любив юних дівчинок, т.зв. німфеток. І не просто любив, але ще на них женився. Через усе це мав багато неприємностей. Але, як і ведеться “маленькій людині”, виходив з них завжди сухим. Втім, про все це забуваєш, коли дивишся знаменитий танець із булочками.

Джерело

*
Нагору